Aasia etenduskunstide festival "1000 Kurge"


Esimesed 100 soodushinnaga passi müügis! Festivali passi ostja saab osaleda kõigil etendustel.

NB! Sissepääsuks on vaja registreerida oma osalemine meilil tiiu@birdname.ee
 

Aasia teatri festival TUHAT KURGE toimub hommikumaadele linnulennult lähimas Läänekultuuri pealinnas, Tallinna kesklinnas ning ülikoolilinnas Tartus. Linnade keskele maandub 2020 märtsis maailma ida- ja põhjaserva ühismõte. Festivali peategelased on tunnetus, liikumine, tants, muusika… Need on sõnatu teatri päevad.

„Tuhat kurge“ festivali nimena meenutab Jaapani legendi, kus paberlinnud oli levinud kink pruudile või vastsündinule sümboliseerimaks pikka ja head elu; ilmestab Kawabata samanimelise romaani hõrku detailitäpsust ja sümboliseerib muidugi ka inimsüdame rännuigatsust.
Festivali keskmes on lisaks Aasia teatrile kindlasti ka üks Eestis või meie lähiriikide sõprade juures sündinud idamõtteline teos (2020 Mishima-aineline ballett „Kuldne Tempel“). Samuti ka improvisatsioon festivali nime teemadel – olgu siis tuhande kure vormistuseks teater, tants, esitus või mõni muu, seni hoopis tundmata kunstivorm.

Festival “Tuhat kurge” toimub 5.-17. märtsil 2020 Tallinna ja Tartu kesklinnas. Nädala jooksul vallutab tants, muusika ja Aasia film Tallinnas Vene teatri, Kunstihoone, Sakala 3 teatrimaja, Solarise keskuse ning kesklinna piirkonna kohvikud. Tartus toimuvad sündmused Uues Teatris, ERM-is ja Loomemajanduse keskuse saalis.

2020. aastal on festivalile esinema oodata Jaapani avangard tantsuduot Fumie Suzuki & Keiko Iguchi moodsa ühiskonna varjukülgi peegeldava lavastusega “Vibrating Sky”, Macao lavastaja Tam Chi Chun kaasaegse intrigeeriva ooperiga “Mr. Shi and His Lover” ning underground juurtega Jaapani avangard rock-bänd Hikashu. Etenduse annab ka Eestis väga populaarseks osutunud Un Yamada.
Koreast ootame esinema kahte kaasaegse tantsu tipptruppi – Art Poject Bora ja Moder Table. Lisaks saab festivalil näha kinoprogrammi, toimuvad ka mitmed workshopid, loengud ja toidutöötoad. 

Festivali kava täieneb, lõplik kava avalikustatakse 2020. aasta jaanuaris.

www.birdname.ee
 

Спектакли