9.oktoobril kell 14 toimub Vene Teatris pressikonverents Meierholdi Keskuse (Moskva) kunstilise juhi, tuntud teatrilavastaja ja pedagoogi Viktor Rõžakoviga

Viktor Rõžakov on eesti teatrikülastajatele juba  tuntud, tema lavastusi on edukalt mängitud Vene Teatris (“Kallimast ei lahkuta”)  ja Eesti Draamateatris (“Mängud Tagahoovis”).

Seekordne kohtumine tähistab uue laiaulatusliku koostöö algust Vene Teatriga, mille eesmärk on teatri repertuaari täiendamine, uute lavastuslike ja dramaturgiliste stiilide kasutuselevõtt, teatriprotsessi  kaasajastamine,  et olla  tänapäeva  kultuuri väljakutsete tasemel.

9.oktoobril stardib Vene Teatris lavastajate “Laboratoorium № 4”. Meierholdi Keskuse magistrantuuri lõpetajad, Viktor Rõžakovi  tudengid  ja meie näitlejad töötavad mõne päeva jooksul lavastustlike  “eskiisidega”,  mis põhinevad tuntud kaasaja vene kirjanike  loomingul:Viktor Pelevin, Vladimir Sorokin, Olga Slavjanskaja ja Zahara Prilepina.

14.oktoobril kell 12 toimub meie teatris nende tööde esitlemine ja arutelu.  “Laboratooriumi” eesmärk on valida välja projektid tulevaste lavastuste jaoks.   Esitlusele on kutsutud ka teatrikülastajad.

Selle töö tulemuste põhjal, samuti Vene Teatri trupi ja repertuaariga lähema tutvumise järel,  teeb Viktor Rõžakov otsuse dramaturgilise materjali osas, et tuua meie teatris välja oma lavastus märtsis 2019.

Tänu koostööle Festivali “Kuldne Mask Eestis” korraldajatega näevad Tallinna teatrikülastajad 10. ja 11. oktoobril  lavastusi loominguliselt ühenduselt “Juuliansambel”, mis on välja kasvanud Viktor Rõžakovi kursuse tudengitest Moskva Kunstiteatri (MHAT) stuudios.

Pärast etendusi on kavas ka kohtumised lavastuse loojatega ning arutelud.

Täpsem informatsioon lavastuste kohta:

http://goldenmask.ee/novosti/off-programma-festivalya.html

9.oktoobril kell 14 olete oodatud kohtumisele Vene Teatri kaminasaalis selle eriilmelise loomingulise  programmi ideelise juhi ja eestvedaja Viktor Rõžakoviga.

+372 56916973

Kontakisik: Jelena Skulskaja

https://drive.google.com/open?id=0B-sVpdx-q-pecXZkOGxWM0FxTE0