Rahvusvaheline kalligraafia näitus „Kujund ja täht 2014“ Vene Teatris

31 mai – 30 juuni 2014 toimub Vene Teatri galeriis rahvusvaheline kalligraafia näitus „Kujund ja täht 2014“. Näituse on organiseerinud kalligraafiakunsti keskus „Ot Aza do Ižitsy“,  Ukraina kultuurikeskuse kalligraafia kool ja Vene Teater.

Esimese näituse „Kujund ja täht“ organiseeris slaavi kirjakunsti päevade raames kalligraaf ja pedagoog, Venemaa esimese kirjakunsti kooli rajaja, Venemaa kunstnike Liidu liige Pjotr Tšobitko koos oma õpilastega 2006 aastal Kunstitööstuse Akadeemia muuseumis ja Kunstnike Liidu näitusesaalis St. Peterburgis. Selle näitusega pandigi alus iga-aastasele traditsioonilisele õpetajate ja õpilastele ühisele loomingulisele kokkuvõttele.

Sel aastal toimub näitus koostöös Tallinna Kalligraafiakooliga ja üheaegselt nii Tallinnas kui St. Peterburis.

Näitusel on esindatud nii St. Peterburgi kui Tallinna õpetajate viimase aasta loomingulised tööd. Need tutvustavad vaatajatele vene ja euroopa traditsioonilisi kirjaviise. Kalligraafiakoolide laste osakonna tööd peaksid eriti huvitavad olema eelkooli ja algklasside pedagoogidele, pühapäevakoolide õpetajatele ja -juhendajatele ning muidugi lapsevanematele.

31 mail kl 15.00 toimub näituse piduliku avamise raames tasuta meistriklass kõigile soovijatele!

Meistriklassi viib läbi meisterkalligraaf, Rahvusliku Kalligraafide Liidu president ja loomingulise keskuse „Ot Aza do Ižitsy“ loominguline juht Pjotr Tšobitko.

http://veneteater.ee/wp-content/uploads/2014/07/Screenshot_2014-08-25-23-10-57-1.png