Homme: “(Kõige) lihtsam meetod suitsetamisest loobumiseks” esietendus!

Autor Mihhail Durnenkov

Vene keelest tõlkinud Ilona Martson

Lavastaja Ivan Strelkin (Vene Teater)

Kunstnik Jekaterina Malinina (Peterburi)

„(Kõige) lihtsam meetod suitsetamisest loobumiseks“ on kaasaegse näitekirjaniku Mihhail Durnenkovi näidendi põhjal loodud lavastus, mille eskiis valmis Vene Teatri ja Von Krahli Teatri, Teatri NO99 ja Tartu Uue Teatri koostöös toimunud kaasaegse dramaturgia laboratooriumis 2013. aasta septembris.

„Durnenkovi näidendis,“ räägib lavastaja Ivan Strelkin, „nägin ma eksinud inimeste maailma, inimeste, kes ei tea enam, mis hea, mis paha, kes on uppunud oma kompleksidesse, janunevad uuenduste järele, aga ei tea üldse, kust otsida seda ihaldatud uut elu. Üksteisest võõrandunud inimeste, kes ei kuule üksteist, kes räägivad erinevates keeltes, maailma.

Näidendit mängitakse kahes – eesti ja vene – keeles, kusjuures tihtipeale üks tegelane räägib vene keeles ja teine vastab talle eesti keeles. Lavastuse juures töötab kaks tõlki, vaatajad peavad valima etenduse keele. Ka nendel, kes oskavad mõlemat keelt, tuleb valik ikkagi teha, sest kõrvaklapid on selle lavastuse kunstilise reaalsuse üks komponent ning tõlgi hääl, hääl, mis tuleb tundmatusest, Jumala hääl või inimsoo peal katseid tegeva eksperimentaatori hääl on tegelaskuju.“ Lavastuses osalevad Vene Teatri, Von Krahli Teatri näitlejad ja vabakutselised näitlejad –Sergei Furmanjuk, Dmitri Kosjakov, Alina Karmazina, Roman Maksimuk, Leonid Ševtsov, Marina Malova, Loore Martma, Mart Koldits, Jekaterina Novosjolova.

http://veneteater.ee/?event=koige-lihtsam-meetod-suitsetamisest-loobumiseks-von-krahli-teater-esietendus&lang=et