КAK HOROSHO! Vene Teater saab 65. aastaseks

„КAK HOROSHO!“ (KUI HEA SIIN ON!) - just selle, 65 aastat tagasi esimese Vene Teatri laval kõlanud fraasi järgi on nimetatud pidulikule tähtpäevale pühendatud programm. 13., 14., 15. detsembril näitab Vene Teater oma uusi ja uuemaid etendusi, kutsub teatraliseeritud ekskursioonidele ja Кино.doc seanssidele; korraldab eriprogramme lastele ja kontserte kõigile teistele. 

Ootame vaatajaid Ivan Võrõpajevi „Illusioonide“ etendustele (lav. Pavel Zobnin). “Illusioonide” eskiis sündis oktoobris toimunud Kaasaegse vene dramaturgia laboratooriumis, lavastus valmib Tartu Uue Teatri ja Vene Teatri koostöös. Võrõpajevi räägitud lugu armastusest ja valest võib juhtuda igaühega meist ja selle rõhutamiseks paneb lavastaja nii näitlejad kui ka vaatajad istuma hiiglasliku peegli ette, tehes igaühest selle lavastuse osalise.

Etendused on eesti keeles sünkroontõlkega vene keelde.

Кино.doc austajatele pakume juubelipidustuste raames dokumentaalfilmide maratoni – linastub kuus filmi Marina Razbežkina ja Mihhaili Ugarovi õpilastelt. Pärast filmide vaatamist on võimalik vestelda autoritega, nagu ikka.

Vene Teatri unikaalne kingitus oma publikule on öised ekskursioonid teatri kulisside taha, eksklusiivsed huviretked, mida juhivad näitlejad Tatjana Kosmõnina, Tatjana Manevskaja, Artjom Garejev ja Aleksandr Kutšmezov. Kuulete teatri legende, kohtute meeldejäävate tegelaskujudega ning teatri selle näoga, mis tavaliselt vaataja eest varjatuks jääb.

Me ei unusta ka kõige väiksemaid. Moskva lavastaja Polina Stružkova koos näitleja Aleksandr Kutšmezoviga on loonud interaktiivse programmi „Mängime teatrit“. Näitlejatega koos sukelduvad lapsed ja nende vanemad müstilisse teatrimaailma ning loovad oma võlulavastuse. Lisaks, õhtuste etenduste ajal on teatris avatud mängutuba lastele, kelle vanemad sooviksid muretult “Paabeli torni” etendusi nautida.

Laupäeva öösel vastu pühapäeva (14ndal vastu 15ndat detsembrit)  täitub teatri peeglisaal bluusirütmidega – üles astub Vene Teatri bluusbänd teatri muusikajuhi Aleksandr Zedeljovi juhtimisel.

Juubeliprogrammi „Kak horosho!“ raames ootab vaatajaid veel üllatusi – avatud on näitus „MIKS ma joonistan?“ (ПОЧЕМУ я рисую?),  kus oma töid esitlevad Vene Teatri näitlejad Dmitri Kosjakov, Natalja Dõmtšenko, Daniil Zandberg, Jelena Tarassenko.

Ja ärge magage maha: 9. detsembrist 15. detsembrini toimub piletilaat! Allahindlused kuni 65%!  Laupäevase peoprogrammi ajal on teatri kassa avatud kuni 01.00. 

65 aastat teatri jaoks on väga vähe, sest Teater on surematu. Tutvuda  juubelikavaga täpsemalt võib siin: 

http://veneteater.ee/?event=kak-horosho&lang=et