Inspektor tuleb

D.B. Priestley
  • Suur saal

Head teatrikülastajad! Koroonaviirus on meie plaanid segi paisanud ja etenduste andmine ning proovide tegemine on siiani olnud takistatud. Tallinna teatrid avavad uksed külastajatele jaanuari jooksul ja selle aasta esimesed etendused anname ilmselt juba lähinädalatel. Usume, et veebruariks on normaalne teatrielu täielikult taastunud ja teatrid saavad oma tööd jätkata tavapärases rütmis. Aasta alguse piirangutest tulenevalt otsustasime, et algselt jaanuarisse kavandatud uuslavastuse „Inspektor tuleb“ esietenduse  mängime (anname) 6. veebruaril. Külastajad, kes on ostnud pileti 22. või 28. jaanuari etendusele, te saate oma pileti vahetada 6. veebruari esietendusele või mõnele hilisemale etendusele. Ülejäänud etendusi hakkame mängima niipea, kui piirangud seda jaanuaris lubavad. Kõik jaanuaris ära jäänud etenduste piletid vahetatakse veebruaris või märtsis toimuvate etenduste piletite vastu või ostetakse tagasi. 

Piletite vahetamiseks või tagasiostuks (nii PDF, kui ka piletimüügi punktidest ostetud piletid) palume ühendust võtta teatri kassaga e-posti aadressil kassa@veneteater.ee

Vabandame tekkinud ebamugavuste pärast.

Krimidraama

Soovitatav vanus: 12+

Etendusel on sünkroontõlge eesti keelde.

Eduka  ettevõtja Artur Birlingi peres tähistatakse rõõmsat sündmust – tütar Sheila kihlumist. Peotuju rikub aga ootamatult külla saabunud salapärane võõras, kes nimetab end politseiinspektoriks. Ta uurib noore tüdruku enesetappu.  Aga kuidas on selle tragöödiaga seotud Birlingite perekond? Võib-olla on tegemist eksitusega? Ja kust see inspektor üldse välja ilmus?

Antud loos on palju küsimusi ja mitte vähem üksteisele vastupidiseid vastuseid.  Ja ainult ootamatult ärkav südametunnistuse ärev hääl võib vihjeid anda, millised vastused on õiged...

1944. aastal kirjutatud J. B. Priestley näidendist „Inspektor tuleb“  kujunes autori kõige populaarsem teos, mida on saatnud muljetavaldav edu nii teatrilaval kui ka kinolinal. Venemaal võeti näidend eriti soojalt vastu. Isegi nii hästi, et selle maailmaesietendus sai teoks mitte autori kodumaal Suurbritannias, vaid Moskva Kammerteatris 1945. aastal.

Vaatamata sellele jõuab näidend Eesti Vene Teatri lavale esmakordselt.

 

Kuigi näidend on kirjutatud peaaegu sada aastat tagasi, võib veendunult öelda, et meie ajal on lugu omandanud veelgi prohvetlikuma tähenduse kui J. B. Priestley ise eeldada võis. Lavastus lavastuse järel on tõestanud, et see teos on aegade ülene.  Vahetuvad aastakümned, riigid, inimesed, kuid inspektori saabudes heliseb uksekell ikka samamoodi.

 

On aeg lasta sel heliseda ka Eesti Vene Teatris....

 

Esietendus 22. jaanuaril  2021. aastal.  

Osades:
Lavastusmeeskond:
Lavastused
22.01.2021 · 19:00
27.01.2021 · 19:00
06.02.2021 · 18:00
11.02.2021 · 19:00
19.02.2021 · 19:00
03.03.2021 · 19:00
25.03.2021 · 19:00