Inspektor tuleb

John Boynton Priestley
  • Suur saal

Krimidraama

Soovituslik vanus:12+

Etenduse kestus 2 tundi ja 10 minutit, ühe vaheajaga

NB! Laval suitsetatakse

Tooliridade otsmistelt kohtadelt on vaadatavus piiratud. Vabandame!

Etendus on eestikeelse sünkroontõlkega

Eduka  ettevõtja Artur Birlingi peres tähistatakse rõõmsat sündmust – tütar Sheila kihlumist. Peotuju rikub aga ootamatult külla saabunud salapärane võõras, kes nimetab end politseiinspektoriks. Ta uurib noore tüdruku enesetappu.  Aga kuidas on selle tragöödiaga seotud Birlingite perekond? Võib-olla on tegemist eksitusega? Ja kust see inspektor üldse välja ilmus?

Antud loos on palju küsimusi ja sama palju teineteisele vasturääkivaid vastuseid. Ja ainult ootamatult ärkav südametunnistuse ärev hääl võib vihjeid anda, millised vastused on õiged...

1944. aastal kirjutatud J. B. Priestley näidendist „Inspektor tuleb“  kujunes autori kõige populaarsem teos, mida on saatnud muljetavaldav edu nii teatrilaval kui ka kinolinal. Venemaal võeti näidend eriti soojalt vastu. Isegi nii hästi, et selle maailmaesietendus sai teoks mitte autori kodumaal Suurbritannias, vaid Moskva Kammerteatris 1945. aastal.

Vaatamata sellele jõuab näidend Eesti Vene Teatri lavale esmakordselt.

Kuigi näidend on kirjutatud peaaegu sada aastat tagasi, võib veendunult öelda, et meie ajal on lugu omandanud veelgi prohvetlikuma tähenduse kui J. B. Priestley ise eeldada võis. Lavastus lavastuse järel on tõestanud, et see teos on aegadeülene.  Vahetuvad aastakümned, riigid, inimesed, kuid inspektori saabudes heliseb uksekell ikka samamoodi.

On aeg lasta sel heliseda ka Vene Teatris....

Esietendus 6. veebruaril  2021

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Kohal on kaks inspektorit https://www.sirp.ee/
Леди и джентльмены! Откройте шкаф и предъявите ваши скелеты! https://stolitsa.ee/
Инспектор-совесть: возлюби ближнего своего https://rus.postimees.ee/
Гареев о новом спектакле Русского театра: инспектор показывает ориентиры, о которых люди забыли https://rus.err.ee/
Lavastused
08.01.2023 · 18:00