Vasjake

L. Andrejev
  • Väike saal

VISUAALLAVASTUS 

Soovitatav vanusele 16+

Etenduse kestus 1 tund.

NB! Väikese saali etendustele hilinejaid saali ei lubata.

 Leonid Andrejevi jutustusel “Vassili Fiveiski elu“ põhinev  visuaallavastus  "Vasjake" on  Vene Teatri näitleja Daniil Zandbergi lavastajadebüüt.

Ühe preestri peres juhtus tragöödia – uppus tema poeg Vasja. Lapse ema hakkab jooma, isa otsib abi jumalalt, kuid ei leia seda. Nende tütar Nastja on unarusse jäetud. 
Purjus naine nõuab, et mees tooks ta poja tagasi. Mõne aja pärast  tuleb ilmale "uus" Vasja. Kuid ta ei ole see Vasja, keda naine jumalalt palus. Mida aeg edasi, seda selgemini on näha, et laps on "eriline".

"Minu jaoks on see lugu usu kaotamisest, armastusest, mittemõistmisest, meeleheitest, tahtejõuetusest, hirmust, apaatiast," räägib näidendi lavastaja Daniil Zandberg. "Väike laps elab oma voodis nagu puuris, jäetud ilma armastusest ja hoolitsusest, ümbritsetuna meeleheitest ja vihast. Vaimulik, kelle töö on inimesi rahustada, et suuda aidata iseenda peret. Lapsed on jäetud omapead. Kelleks nad saavad, kui suureks sirguvad? Aga Vasja? Kas ta saab armastust tunda? Pereema nimi on Nastja. Tütar on ka Nastja. Preestri nimi on Vassili ja poeg on Vassili. Minu jaoks sümboliseerib selline nimemäng suletud ringi. Lapsed on vanemate peegeldus. Nastja sünnitab teise Nastja, see järgmise ja nii edasi. Kuid nad kõik jäävad kandma endas oma vaarema pärandit, nagu ka Vassili, kes ei ole kunagi tundnud hellust ja armastust, kellele pole kunagi öeldud:  "Vasjake".

Esietendus 28. märtsil 2019. aastal.

 

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Vene Teater esitleb uuslavastust „Vasjake“ https://www.sirp.ee/
Русский театр 28 марта представит публике спектакль «Васенька» https://r4.err.ee/
«Васенька»: жизнь, смерть и нелюбовь на подмостках Русского театра https://rus.postimees.ee/
Актуальная камера. Спектакль “Васенька” https://rus.err.ee/
Русском театре состоится премьера пластического спектакля “Васенька” по повести Леонида Андреева “Жизнь Василия Фивейского”. В центре сюжета - семья священника, в которой умер сын Вася. Жена священника выпрашивает у Бога "нового" Васеньку, но он абсо https://bublik.delfi.ee/