Pardijaht

A. Vampilov
  • Väike saal

Vene Teatri mängukavas on muudatus!

19. jaanuaril  toimuma pidanud etendus „Pardijaht“ jääb ära! Teil on võimalus vahetada ostetud piletid sama etenduse uue kuupäeva vastu(15.02) või valida ükskõik milline teine repertuaaris olev lavastus.

NB! Piletite (nii PDF-piletid, kui ka piletimüügi punktidest ostetud) vahetamise või tagastamise soovi korral palume pöörduda teatri kassasse e-posti aadressil kassa@veneteater.ee Saatke kirjaga oma pileti id-number ja tooge välja kas soovite piletit vahetada või tagastada. Piletite tagastamise vormistamiseks saatke ka oma arveldusarve number, eesnimi ja perekonnanimi (konto omaniku nimi).

Teater vabandab võimalike ebamugavuste pärast.

MUUSIKALINE TRAGIKOMÖÖDIA-FARSS 

Etendusel on sünkroontõlge eesti keelde.

Soovitatav vanusele 16+

Etenduse kestus 3 tundi, ühe vaheajaga

NB! Näitlejad suitsetavad laval

NB! Väikese saali etendustele hilinejaid saali ei lubata.

Lavastaja oma tööst:
„Pardijaht“ on XX sajandi vene dramaturgia üks keerulisemaid teoseid. Selles on kuulda Tšehhovi teatri kaja ja tänapäeva teravaid helisid.
Aeg ei ole näidendis ühetaoline. Olemuselt on see huikamine mineviku ja oleviku vahel: peategelane taastab mälus fragmente sellest, mis kunagi oli. Zilov on justkui olevikust välja kukkunud. Seda võib muidugi seletada raske kassiahastusega, aga Zilov polnud ka varem oma ajaga ühes rütmis käinud. Ta elab pidevas ootuses ega tea isegi, mida ta ootab.
Aleksandr Vampilovi teos jätkab vene kirjanduse traditsiooni ja samal ajal kiikab tulevikku, milles nii tegevus kui tegevusetus on ühtviisi hukatuslikud, milles on kadunud oht elule, kuid säilinud oht hingele.
Nõukogude konteksti asetatud tegelaskuju kaotab üha rohkem inimlikke jooni. Võrreldes Tšehhovi Ivanoviga on Zilov ilmne degenerant, kes isegi enesetapu muudab farsiks.
Siin lavastuses võib pidada Zilovi lugu paigaljooksuks või suletud ringiks. Kogu tegevus on viidud restorani, kus Zilovi tragöödia mängitakse läbi igavese pidulaua taga.
Restoranis kõlab loomulikult muusika, nõukogude aja laulud, mis aitavad aduda möödunud sajandi 70. aastate atmosfääri.

 

Esietendus 19. aprillil 2018. aastal.

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Автор: Вугар Иманов «Утиная охота» азербайджанца в Эстонии. Все билеты до конца сезона проданы! https://www.trend.az/life/culture/2890959.html.ee/
В Русском театре ставят «русского Гамлета» Первый Балтийский канал https://www.youtube.com/watch?v=Nc2V0RutmfE.ee/
«Утиная охота» в Русском театре. В главной роли — Александр Ивашкевич http://m.bublik.delfi.ee/
Николай Караев «Утиная охота»: начало прекрасной эпохи https://rus.postimees.ee/
Lavastused
15.02.2022 · 19:00