Loomade farm. Fragmendid

George Orwell
  • RING lava


Orwell laval: Vene Teatri stuudio kutsub esietendusele

1. märtsil esietendub Vene Teatri RING laval George Orwelli jutustusel põhinev lavastus „Loomade farm. Fragmendid“.

Tegemist on Vene Teatri stuudio kolmanda kursuse näitleja- ning lavastajaeriala tudengite lõputööga. Nad valisid selleks välja katkendid George Orwelli 1945. aastal ilmunud kultusteosest, mis jutustab sellest, kuidas loomad, olles ajanud farmist välja oma julma omaniku, langevad piiramatu vabaduse seisundist märkamatult Napoleoni-nimelise sea diktatuuri alla.

Stuudio kunstilise juhi Artjom Garejevi sõnul määrab materjali valiku aeg, milles elame. Satiir - mõistulugu - on praegu aktuaalsem kui kunagi varem. Žanr pakub piiramatuid võimalusi fantaasiarikasteks lahendusteks – antiutoopia poeesia eeldab ajaloo allegoorilist, kaudset tõlgendamist.

Vene Teatri stuudio on pika ajalooga õppeasutus, millel täitub peagi märgiline tähtpäev. Nimelt tähistab Vene Teatri stuudio 2025. aastal oma 50. juubelit. Vene Teatri stuudiost on alguse saanud paljude kuulsate näitlejate ja kultuuritegelaste loometee. Vilistlaste hulgast võib leida pikka aega Vene Teatris töötanud tuntud näitleja Kirill Käro. Vene Teatri stuudio on lõpetanud veerand praegusest Vene Teatri trupist.

Töö stuudios järgib sama programmi kui teatrikoolides. Näitlemist ja lavastamist õpetavad kogenud näitlejad ja lavastajad Artjom Garejev ja Daniil Zandberg, lavakõnet Dmitri Kordas, lavalist liikumist Olga Privis, lavakõnet Marina Malova, muusikat Aleksandr Žedeljov, laulmist Sofia Mihhaleva ning teatri- ja kirjandusajalugu Boris Tuch.

Lavastuses „Loomade farm. Fragmendid“ astuvad üles tudengid Valeri Baženov, Pavel Kornõšev, Polina Krjutškova, Ivan Mõsjagin, Elizaveta Solodka, Stella Frishman ja Eva Hitrova.

Esimesed etendused leiavad aset 1. ja 2. märtsil RING laval.

Etenduse kestus: 1 tund 15 min

Arvustused
Интервью в эфире передачи "Горизонт" https://etvpluss.err.ee/
Lavastused
04.04.2023 · 19:00
05.04.2023 · 19:00
27.04.2023 · 19:00
03.05.2023 · 19:00
04.05.2023 · 19:00