Cyrano de Bergerac

Edmond Rostand
  • Suur saal

Edmond Rostand'i heroiline komöödia kaheksas stseenis ühe vaheajaga. 
Tõlge – Vladimir Solovjov

Etenduse kestus on 2 tundi ja 30 minutit, ühe vaheajaga

Soovituslik vanus 14+

Etendus on eestikeelse sünkroontõlkega. Edmond Rostand’i näidendi „Cyrano de Bergerac“ tõlkimisel on kasutatud Jaan Krossi teksti.
 

Cyrano de Bergerac oli prantsuse näitekirjanik, filosoof, kirjanik ja poeet, utoopilise romaani "Teine maailm ehk Kuu riigid ja impeeriumid" autor. Ta oli ka vapper kuninglik kaardiväelane, kes osales kangelaslikus Arrasi linna piiramises. Ta elas kõigest 36-aastaseks.

Tema särav elulugu on inspireerinud paljusid kirjanikke ja näitekirjanikke alates Louis Gallet`st Umberto Econi, Philip Farmerist Aleksandr Kazantsevini, kes kõik tegid temast oma teoste kangelase.

Surematu kuulsuse tõi Cyrano de Bergeracile prantsuse näitekirjanik Edmond Rostand, kes pühendas talle teose, millest kujunes näitekirjanduse pärl.

Legendaarne romantiline poeet Cyrano, kes elas lühikese ja hämmastava elu, on üks silmapaistvamaid omakasupüüdmatu armastuse sümboleid. Armastus Roxane`i vastu inspireerib teda kauniteks sõnadeks ja traagilisteks tegudeks. Füüsilise eripära tõttu kannatamine põhjustab suurejoonelise romantilise intriigi. Roxane armastab teist, misjärel otsustab teravmeelne Cyrano ohtliku mängu kasuks...

Vene Teatri repertuaari jõuab see maailmakuulus teos esimest korda.

Esietendus 8. aprillil 2022. aastal

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Героическая комедия на сцене Русского театра: персонажи Ростана восхищают https://bublik.delfi.ee/
ВИКТОР СОЛЬЦ О СПЕКТАКЛЕ "СИРАНО ДЕ БЕРЖЕРАК": ПЕРОМ, НОСОМ И ШПАГОЙ https://veneteater.ee/
Кто кончил жизнь трагически, тот истинный поэт https://veneteater.ee/
Lavastused
29.03.2023 · 19:00
30.04.2023 · 18:00