Lavalised segadused

Michael Frayn
  • Suur saal

Etenduse kestus 3 tundi, ühe vaheajaga

Soovituslik vanus 16+

Etendus on eestikeelse sünkroontõlkega

Teatri lavatagust elu varjutab saladuseloor: see peibutab ja meelitab, kuid kõik, mis jääb publiku silmale nähtamatuks, pole tingimata suursugune ja ülev, vaid on mõnikord hoopis pööraselt naljakas. Kunagi üht etendust vaadates tabas see mõte näitekirjanik Michael Frayni ja inspireeris teda kirjutama komöödia, millest kujunes kaasaja üks menukamaid ja naljakamaid näidendeid - “Lavalised segadused”.

"Lavalised segadused" on situatsioonikomöödia, mis kasutab võtet teater teatris. Näidendi tegelasteks on teatri lavastusmeeskonna liikmed, kes teevad proove uue lavastuse kallal. Mõistagi ei suju miski nii nagu plaanitud. Üks ootamatu koomiline olukord järgneb teisele ja ette valmistatava näidendi sündmused segunevad peategelaste enda eraeluga - nende kirgede, armukadeduse ja omavaheliste arusaamatustega.  

Vene Teatris toob näidendi “Lavalised segadused” lavale Eesti üks kuulsamaid ja tunnustatumaid lavastajaid, mitmekordne Eesti teatrikunsti aastaauhinna laureaat Priit Pedajas.

Priit Pedajas – näitleja, lavastaja ja teatripedagoog, Voldemar Panso õpilane. Ta on töötanud näitleja ja lavastajana Ugala teatris, lavastajana Endla teatris ning Eesti Draamateatris (kus oli aastatel 1999- 2018 peanäitejuht)

Tema tuntuimate lavastuste hulka kuuluvad Madis Kõivu "Kokkusaamine", "Tagasitulek isa juurde" ja "Peiarite õhtunäitus", Brian Frieli „Lõikupeo tantsud“ , Andrus Kiviräha "Eesti matus".

2001. aastal lavastas Priit Pedajas Brian Frieli „Lõikupeo tantsud“ Moskva teatris Pjotr Fomenko Meistriklass.

Priit Pedajase lavastusi mängitakse kõikides suuremates Eesti teatrites, nüüd esimest korda ka Vene Teatri laval.

Esietendus 5. novembril 2021

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Виктор Сольц: шум, гам, тара-рам и сардины https://rus.err.ee/
Lavastused
10.12.2022 · 18:00
15.01.2023 · 18:00