Pähklipureja

Ernst Theodor Amadeus Hoffmann
  • Suur saal

Etendus on eestikeelse sünkroontõlkega

Jõulumuinasjutt

Soovituslik vanus 6+

Etenduse kestus 1 tund ja 30 minutit

E.T.A. Hoffmanni samanimeline jutustus avaldati esmakordselt 1816. aastal ja see kuulub ka tänapäeval tuntuimate muinasjuttude hulka..

Muinasjutu peategelaseks on väike tüdruk Marie, kes saab jõulukingiks Pähklipureja - pähkleid purustava mänguasja. Tüdrukus tekib aimdus, et see nukk kannab endas kummalist saladust. Lootes saladusele jälile jõuda, suundub ta võlumaailma, kus segunevad reaalsus ja fantaasia...

Lugu kummalisest mänguasjast on andnud alust arvukatele teatri- ja kinolavastustele ning ka multifilmidele. Pjotr Tšaikovski maailmakuulsa balleti "Pähklipureja" libreto (autor M. Petipa) põhineb just Hoffmanni teosel. Alles hiljaaegu, 2018. aastal valmis sellel jutustusel põhinev muinasjutufilm "Pähklipureja ja neli kuningriiki", mille režissöörideks olid Lasse Hallström ja Joe Johnston. 

"Ma soovisin lavastuses säilitada Hoffmanni jutustuse originaalteksti, mis on nii südamlik ja toob meisterlikult esile muinasjutulised hea ja kurja arhetüübid", räägib lavastaja Irina Kondrašova Ta lisab: "See tekst on juba iseenesest muusikaline. Seetõttu saab meie lavastuses olema palju plastilisi lahendusi ja koreograafiat. Muidugi sünnib ka tõeline jõuluime - unistused täituvad! Aga mis on üldse unistus? See on segu fantaasiast, unest ja reaalsusest."

Imed juhtuvad siis, kui neisse kogu südamest usutakse. Vene Teater kutsub lapsi ja täiskasvanuid etendusele «Pähklipureja», et uskuda üheskoos imedesse. 

 

Esietendus 4. detsembril 2020

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Погружение в сказку и волшебство: в Русском театре состоялась премьера спектакля «Щелкунчик» https://rus.postimees.ee/
Семейный спектакль "Щелкунчик" в Русском театре https://etvpluss.err.ee/
"Щелкунчик" - спектакль для малышей, подростков, родителей, бабушек и дедушек https://r4.err.ee/
Lavastused
29.11.2023 · 11:00
27.12.2023 · 11:00