#KasSeeOnEtendus?

  • Väike saal

KLASSI KONTSERT

Soovitatav vanusele 12 +

Etenduse kestus 2 tund ja 10 minutit, ilma vaheajata

Vene Teatri õppestuudio esimene iseseisev lavastus «KasSeeOnEtendus?“

 Vene Teatri väikeses saalis teatri õppestuudio noorte  loometöödel põhinevat lavastust   KasSeeOnEtendus? Noored näitlejad esitavad publikule oma senise õppetöö käigus valminud lavastuslikke etüüde ja sketše.  Etendus, mis kestab ligi kaks tundi, avab publikule näitlejameisterlikkuse õpingute telgitaguseid ja seda on oodatud vaatama igas vanuses teatrikülastajaid.

Vene Teatri õppestuudio noored on praegu kolmandal ja ühtlasi viimasel kursusel, mis tähendab, et sel aastal jõuavavad lavale nende lõpulavastused. "KasSeeOnEtendus?" on noorte esimene iseseisev lavastus. Stuudio õpilased teevad kaasa mitmetes Vene Teatri lavastustes - "Olümpia", "Charoni koor", "Prozorovite maja. Nelikümmend aastat hiljem" jt.  Kuid "KasSeeOnEtendus?" on nende päris oma lavastus.  Käesoleval hooajal on stuudios plaanis välja tuua veel visuaalteatri lavastus, A.Puškini teosel "Jevgeni Onegin" põhinev kirjandusõhtu ning üks draamalavastus. 

Stuudios toimuvad regulaarselt avatud tunnid.  Selliste tundide ettevalmistuse käigus kogunes noortel nii palju põnevaid loomingulisi töid, et nad olid valmis need kõik ühtseks tervikuks liitma ja näitama tulemust laiemale publikule.  Nende esimese lavastuse tinglik žanr on klassikontsert.

“See lihtsalt on väga huvitav. Noorusliku energiaga täidetud teatri pidupäev.  Stuudio õpilased jälgivad oma etüüdide loomise käigus meid ümbritsevat maailma, elu, inimesi, inimeste vahelisi suhteid, samuti loomi ja asju ning kasutades loovust töötlevad saadud infot vaid neile omasel loomingulisel moel.  Selle protsessi tulemuseks ongi etüüdid.“ – räägib  Vene Teatri õppestuudio kunstiline juht Artjom Garejev. 

Stuudio on omamoodi loominguline katel, kus noortel tuleb palju ja pühendunult töötada. Ametlikult algavad õppestuudio tunnid pärast koolipäeva ning toimuvad neli korda nädalas, kuid tihti tuleb kohal käia veel täiendavates proovides ja tundides.  Samas on õpilastel ka palju iseseisvat tööd.  Noorte juhendaja Artjom Garejev tõdeb: “Suur osa stuudio lõpetajatest läheb sama eriala edasi õppima.  Praegu õpib meil 13 noort ja õppetöö kestab siin tavapäraselt kolm aastat.  Noorte näitlejate õpinguid võib võrrelda pikamaajooksuga, eeldusel et kõik liiguvad üheskoos.  Meil, juhendajatel, on ülesanne kujundada õpilastest mõttekaaslased, kes armastavad teatrit, kes on valmis siin olema nii päeval kui öösel ja õppima teatris eksperimenteerima.“

Vene Teatri õppestuudio avati 14. oktoobril 1974. aastal.  Stuudios õpetatakse traditsioonilisi näitlejahariduse õppeaineid, mis moodustavad selle eriala alustala - näitlejameisterlikkus, lavakõne, lavaline liikumine, koreograafia, laulmine, hääleseade. Õppekavas on ka teoreetilised ained nagu teatriajalugu, kirjandus, kunstiajalugu. Stuudio õppeprogramm on koostatud lähtuvalt klassikalisest teatriharidusest ning paljud vilistlased on jätkanud õpinguid nii Eesti kui Venemaa teatrikõrgkoolides.  Õppimine stuudios on tasuta.

 

 

Esietendus 1. septembril 2019 aastal.

Lavastusmeeskond:
Arvustused
Убить дракона, или #РазвеЭтоРецензия? https://rus.postimees.ee/
Студия Русского театра Эстонии показала свою выпускную работу под названием "#РазвеЭтоСпектакль?, которая представляет собой набор этюдов. https://m.ee.sputniknews.ru/culture/20191020/18216019/Khotite-znat-kak-vyglyadit-schaste-Prikhodite-v-Russkiy-teatr-Estonii.html?mobile_return=no&fbclid=IwAR05_ZJ_ggVe0eP5HC8LZ5fUG95FpCmTrlgntLEhQg6o8UQVsVRZD8mazUw.ee/