Mees tuli naise juurde

S. Zlotnikov
  • Suur saal

TÄHELEPANU! Vene Teatri etendus "Mees tuli naise juurde" Paides (12.04) lükkub tehnilistel põhjustel 14. oktoobrile 2022. Vene Teater vabandab ebamugavuste pärast. PDF-piletite omanikel palume kirjutada aadressil kassa@veneteater.ee, märkides kirjas ära piletinumber. Piletite tagastamise soovi korral palume kirjutada aadressil tagasiost@piletilevi.ee. PDF-piletite omanikel palume märkida tellimuse number. NB! Raha kantakse tagasi pangakontole, kust makse algselt sooritati. Tavapiletite omanikel palume raha tagastamiseks teatada pileti ID-number ja pangakonto andmed.

Etendus on eestikeelse sünkroontõlkega

Soovituslik vanus 14+
Etenduse kestus 2 tundi ja 30 minutit, ühe vaheajaga

Esimeses vaatuses juhtub Mehe ja Naise vahel kõik see, või peaaegu kõik see, mis üldse võib mehe ja naise vahel juhtuda. Aga seejärel saavad nendest lihtsalt inimesed. Oma üleelamiste, kirgede ja probleemidega. Mees, olles jõudnud füüsilise läheduseni naisega, soovib talle avada oma hinge ja ka avab selle. Naine, kinkides ennast mehele, ei suuda mõista, mida too veel vajab.

Dramaturg ja lavastaja Semjon Zlotnikov kirjutas ühe oma tuntuima näidendi “Mees tuli naise juurde“ ligi 40 aastat tagasi. Vene Teatri lavastuse jaoks kirjutas ta oma kuulsa näidendi ümber, kohandades süžee tänapäeva Eesti oludele vastavaks.

Semjon Zlotnikov:

“Sisuliselt muutsin ma kardinaalselt tegevust, aga mitte lugu ennast. Esimeses variandis saabub mees naise juurde 25 minutit enne kokkulepitud aega. Uues versioonis tervelt nädal ja 25 minutit varem. Ta ei suuda kohtumist ära oodata. Aga naine ei oota teda üldse.

Naine on just kolinud uude korterisse, kus käib remont: kõik on pooleli, kõikjal on karbid laiali, lagi on värvimata… Olukord muutub väga teravaks. Üht-teist tuli siin ümber kirjutada.

Ma olen näinud oma näidendi paljusid lavastusi, kuid alles nüüd mõistsin, millest räägib teine vaatus. Näidend kõneleb armastusest. Aga mitte üksindusest. Üksindus - see on reaalsus.

Mina olen ka üksik ja teie olete üksik ja naine on üksik. Ja näidendit lavastati alati üksinduse perspektiivist lähtuvalt. Aga see on lugu armastusest. Igatsusest.“ (S. Zlotnikovi intervjuu ajalehes Stolitsa)

Esietendus 28. septembril 2018

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Спектакль "Пришел мужчина к женщине" на сцене Русского театра поставил автор пьесы Семен Злотников https://www.youtube.com/watch?v=TPhw82SbEbQ.ee/
Российский драматург Семен Злотников пообещал в эксклюзивном интервью Sputnik Эстония, что удивит местных зрителей совершенно необычным представлением своего классического спектакля. https://ru.sputnik-news.ee/
Известный спектакль "Пришел мужчина к женщине" на сцене Русского театра поставил сам автор пьесы Семен Злотников https://etvpluss.err.ee/
В пятницу, 28 сентября, в 19 часов в Русском театре Эстонии состоится премьера спектакля «Пришел мужчина к женщине». https://www.youtube.com/watch?v=TPhw82SbEbQ.ee/
Lavastused
14.10.2022 · 19:00
Külalisetendused
14.10.2022 · 19:00
Paide Muusika- ja Teatrimaja