Käest kätte

A. Fink
  • Väike saal

Etendusel on sünkroontõlge eesti keelde.

Soovitatav vanus 16+

Etendus kestab 1 tund ja 20 minutit
 
NB! Väikese saali etendustele hilinejaid saali ei lubata.

Noore vene dramaturgi Anton Finki  lõbusas, iroonilises ja samas filosoofilise kandepinnaga näidendis säilib intriig loo lõpuni välja. Kerge komöödia kannab endas sügavalt inimlikke allhoovusi ning toob vaatajateni ootamatuid ja äärmuslikke pöördeid.
Näidend on leidnud tunnustust ka draamakonkursil – 2015. aastal valiti see rahvusvahelise konkursi  “Vremja dramõ, 2015, suvi“ nominendiks.

Komöödia "Käest kätte“ läbivaks teemaks on aegumatult aktuaalne küsimus – kuidas säilitada kogu abielu vältel mehe ja naise vahel lähedased ja südamlikud suhted. Näidendi kangelanna otsustab selle probleemi lahendamisel kasutada tavatut lähenemist ja ei julgeb seejuures teha nalja nii enda kui lähedaste üle.
Miks üldse jahenevad abikaasade vahelised suhted.  Sellele küsimusele vastates satume tihti vastamisi illusioonidega.  Suhet on vaja kogu aeg hoida ning sellega tegeleda. Et lõke põleks, on vaja lõket valvata, seda kohendada, lisada sinna puid jm.  Ka abielu on vaja valvata ja hoida.  Kuid tihti arvavad inimesed, et abielu õnne aluseks on armumine.
Eeldatakse, et kui kohtad seda "üht ja õiget", sujub kõik iseenesest.  Kui aga juhtub, et kõik ei suju argipäevade ühtlases reas enam nii hästi, siis ilmselt on põhjus selles, et elukaaslaseks valiti eksikombel vale inimene.  See on  lihtne põhjendus ning mugav illusioon.  Kuid ühtlasi abielude purunemise  levinud põhjus, mis tüürib abielu krahhini…
Õnneks leidub igale probleemile lahendus kui seda otsida.


Esietendus 28. detsembril 2019.
Lavastusmeeskond: