Käest kätte

Anton Fink
  • Väike saal

Etendus on eestikeelse sünkroontõlkega

Soovituslik vanus 16+

Etenduse kestus 1 tund ja 20 minutit
 
NB! Väikese saali etendustele hilinejaid saali ei lubata

Noore vene näitekirjaniku Anton Finki  lõbusas ja iroonilises. kuid ühtlasi filosoofilise aluspõhjaga näidendis püsib intriig õhus kuni loo lõpuni välja. Komöödia on sügavalt inimlike allhoovustega ning toob vaatajateni ootamatuid ja äärmuslikke pöördeid.
Näidendit on tunnustatud auhinnanominatsiooniga rahvusvahelisel konkursil
 “Vremja dramõ, 2015, suvi“.

Komöödia "Käest kätte“ läbivaks teemaks on aegadeülene küsimus – kuidas säilitada kogu abielu vältel mehe ja naise vahel lähedased ja südamlikud suhted? Näidendi kangelanna otsustab selle probleemi lahendamisel kasutada tavatut lähenemist ja ei pelga seejuures heita nalja nii enda kui oma lähedaste üle.
Miks üldse jahenevad abikaasade vahelised suhted?  Sellele küsimusele vastates satume tihti vastamisi pettekujutelmadega.  Suhet on vaja kogu aeg hoida ning sellele pühenduda. Et lõke põleks, on vaja lõket valvata, seda kohendada, lisada sinna puid.  Ka abielu on vaja valvata ja hoida. Kuid tihti arvavad inimesed, et abieluõnne aluseks on armumine.
Eeldatakse, et kui kohtad seda "üht ja õiget", sujub kõik iseenesest. Kui aga juhtub, et kõik ei suju argipäevade ühtlases reas enam nii hästi, siis ilmselt on põhjus selles, et elukaaslaseks valiti eksikombel vale inimene. See lihtne seletus ja mugav meelepete viib aga sageli abielu purunemiseni.
Õnneks leidub igale probleemile lahendus, kui seda vaid otsida.


Esietendus 28. detsembril 2019
Lavastusmeeskond:
Lavastused
29.08.2023 · 19:00
09.11.2023 · 19:00