ÜKS TÄIESTI ÕNNELIK KÜLA

B. Vahtin
  • Suur saal

Soovitatav vanusele 12+

Etenduse kestus 3 tundi, kolme vaheajaga.

Viimane võimalus vaadata Vene Teatri lavastust “Üks täiesti õnnelik küla“

9. mail mängitakse Vene Teatri suures saalis viimast korda lavastust “Üks täiesti õnnelik küla“.   Kuigi koduteatris seda rohkem ei näe,  mängivad näitlejad antud lavastust veel ka mai lõpus Peterburis toimuval rahvusvahelisel teatrifestivalil “Raduga“.

Nukker, kuid siiski helge armastuslugu “Üks täiesti õnnelik küla“ on filosoofiline mõistujutt , mille  autoriks Boriss Vahtin.  See ei ole ainult uskumatult liigutav lugu ühe küla Aadamast ja Eevast – Polinast ja Mihhejevist, vaid ka arhetüüpne lugu kogu inimkonnast, kes oskab teha kaht asja: armastada ja töötada. Peategelaste lihtsakoelised, kuid samas nii uskumatult keerulised ja tugevad tunded on võimelised korda saatma võimatut, värvides tõelised tragöödiad helge nukrusega ja pakkudes õnnelootust. 
Boriss Vahtin on üks silmapaistvamaid eelmise sajandi kuuekümnendate sula harjal loodud Peterburi kirjandusrühmituse Gorožane (Linlased) liikmeid. Tema proosas ühinevad olmeline- naturaalne ja sürreaalne,  mis laseb süžeed jälgides nutta ja naerda.

Eesti Vene Teatris lavastas selle loo tunnustatud Moskva lavastaja, Kuldse Maski preemia laureaat, Anatoli Leduhhovski.   Peaosades mängivad Natalja Dõmtšenko, Sergei Furmanjuk ning Sergei Tšerkassov.

Pärast viimast etendust Tallinnas mängitakse lavastust veel 25. mail Peterburis toimuval rahvusvahelisel teatrifestivalil “Raduga“.  See on 19. korda toimuv väga kõrge kunstilise taseme poolest tuntud draamafestival, millele kutse saamine on juba tunnustus lavastusele.

Tallinnas toimub viimane etendus “Üks täiesti õnnelik küla“ 9. mail, algusega kell 19.00.

Etendusel on sünkroontõlge eesti keelde.

Esietendus 9. mail 2018 aastal.

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Этери Кекелидзе о новом спектакле Русского театра: Абсолютно счастливая – одна? https://rus.err.ee/
Корова, танк и красный конь https://rus.postimees.ee/
В студии «Кофе +» Сергей Черкасов о спектакле «Одна абсолютно счастливая деревня» смотреть с 56:28 https://etvpluss.err.ee/
В Русском театре состоится премьера спектакля "Одна абсолютно счастливая деревня" https://rus.err.ee/
9 мая в Русском театре состоится премьера спектакля «Одна счастливая деревня» по повести Бориса Вахтина. Инсценировка и постановка московского режиссера Анатолия Ледуховского. http://stolitsa.ee/