ÜKS TÄIESTI ÕNNELIK KÜLA

B. Vahtin
  • Filosoofiline mõistujutt
  • Suur saal

Soovitatav vanusele 12+

Etenduse kestus 3 tundi, kolme vaheajaga.

Filosoofiline mõistujutt „Üks täiesti õnnelik küla“, mille on jutustanud suurepärane autor Boriss Vahtin, ei ole ainult uskumatult liigutav lugu ühe küla Aadamast ja Eevast – Polinast ja Mihhejevist, vaid ka arhetüüpne lugu kogu inimkonnast, kes oskab teha kaht asja: armastada ja töötada. Peategelaste lihtsakoelised, kuid samas nii uskumatult keerulised ja tugevad tunded on võimelised korda saatma võimatut, värvides tõelised tragöödiad helge nukrusega ja pakkudes õnnelootust.
Boriss Vahtin on üks silmapaistvamaid eelmise sajandi kuuekümnendate sula harjal loodud Peterburi kirjandusrühmituse Gorožane (Linlased) liikmeid. Tema proosat iseloomustab unikaalne olmelis-naturaalse ja absurdse, sürreaalse ruumi ühendamine, mis laseb süžeed jälgides nutta ja naerda.

Vene teatris lavastas selle loo tunnustatud Moskva lavastaja, Kuldse Maski, Salvo Randone nimelise preemia, Moskva linnavalitsuse preemia ja paljude teiste auhindade laureaat Anatoli Leduhhovski. Tema huvisfääri kuuluvad nii klassikalised teosed, mida ta oskab tõlgendada uutmoodi, kui ka nüüdisaegne proosa ja näitekirjandus, mis nõuab eriti teravat ajastu tunnetust.

Esietendus 9. mail 2018 aastal.
 

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Этери Кекелидзе о новом спектакле Русского театра: Абсолютно счастливая – одна? https://rus.err.ee/
Корова, танк и красный конь https://rus.postimees.ee/
В студии «Кофе +» Сергей Черкасов о спектакле «Одна абсолютно счастливая деревня» смотреть с 56:28 https://etvpluss.err.ee/
В Русском театре состоится премьера спектакля "Одна абсолютно счастливая деревня" https://rus.err.ee/
9 мая в Русском театре состоится премьера спектакля «Одна счастливая деревня» по повести Бориса Вахтина. Инсценировка и постановка московского режиссера Анатолия Ледуховского. http://stolitsa.ee/
Powered by Zmei Framework