Ära vaata tagasi / Gesher Teater

J. Anouilh
  • Suur saal


Teatraalne pastoraal
J. Anouilhi näidendi "Eurydike" ainetel

Eestikeelse sünkroontõlkega

Projekti toetab: Limestone factories of Estonia OÜ

Orpheus laskub allmaailma, et päästa oma armastatud Eurydike, kuid vaatab viimasel hetkel tagasi ja kaotab ta igaveseks. Kaasaegses versioonis on Orpheus tänavamuusik, kes kerjab koos oma paljukannatanud isaga raudteejaamas. Eurydike on näitleja, kes ootab rongi teel etendusele. Nende vahel lahvatab armastus, paratamatu nagu surm, halastamatu nagu elu. Kas on armastust ilma kannatusteta? Kas kannatused on loovuse jaoks hädavajalikud? Ja kas tasub tagasi vaadata?

Tegemist on näidendi esimese venekeelse lavastusega viimase 25 aasta jooksul. Lavastuses teevad kaasa Gesheri teatri staažikad näitlejad ja kuulsad “uustulnukad”, kes repatrieerusid Iisraeli möödunud aasta 24. veebruaril Venemaa algatatud sõja järel.

Gesheri teatri tuntus teatrisõprade seas ulatub üle kogu maailma, New Yorgist Pekingini. 1991. aastal asutatud teater viibib sageli ringreisidel, on tihe külaline teatrifestivalidel ning oma nimele kohaselt – gesher tähendab heebrea keeles silda – aitab tutvustada iisraeli teatrikunsti üha uutele riikidele.

Autorid:
Rimas Tuminas, Roy Chen, Gleb Filshtinsky, Judith Aharon, Katya Sassonsky, Maxim Rozenberg, Michael Vaisburs, Evgenia Naumova, Darya Shamina.

Muusika:
Faustas Latenas

Esitajad:
Anatoly Belyy, Lena Freifeld, Nikita Naidenov, Israel (Sasha) Demidov, Lilian Shely Ruth, Nikita Goldman-Koch, Michael Umanetz, Neta Roth, Nir Knaan.

Etenduse kestus on 1 tund ja 30 minutit

Lavastused
03.06.2023 · 19:00
04.06.2023 · 19:00