Külmunud laulud

S. Pisahhov
  • Suur saal

Soovitatav vanusele 6+


Etenduse kestus 1 tund ja 20 minutit

“Külmunud laulud“ on loodud Arhangelskist pärit muinasjutuvestja ja kunstniku Stepan Pisahhovi samanimelise kogumiku ainetel. Lavastuse peategelane on tänapäeva poiss Aljoša, aga tegevuse paigaks on võluküla Uima.

Aljošat kasvatas vanaema, kellele ta vaatamata oma armastusele pidevalt ütleb inetusi. Isegi vanaema palvele osta uueks aastaks kuusk, nähvab Aljoša, et "nii vana inimene, aga ikka veel usub muinasjutte". Kuid turule läheb ta ikkagi. Ostnud kuuse, hakkab Aljoša kodu poole astuma… Kuid tõuseb tuul ja viib meie kangelase võlukülasse nimega Uima.

Uima tundub väga tore: imekaunid neiud, virmalised juustes, ning pirukad ja präänikud on maitsvad ning kuu ja päike vahetavad kohad ning tähed kukuvad taevast sülle. Võiks elada ja elust rõõmu tunda. Ainult et Uimast ära minna ei saa.

Aljošal tuleb läbida palju katsumusi ja parandada palju vigu, enne kui ta jõuab tagasi koju. Kuid kõige suuremaks takistuseks saavad talle mitte metsaelukad ega verejanulised hundid, vaid kurjad sõnad, mida on ta kunagi oma lähedastele vihahoos öelnud.

Näidendi Stepan Pisahhovi muinasjuttude ainetel lavastab noor vene lavastaja, V. Fokini õpilane, Irina Kondrašova.

Esietendus 8. detsembril 2018. aastal

 

Täiendav info

Hilinejaid saali ei lubata

Soovitav vanus alates 4. eluaastast

Alla 3 aastastele  on sissepääs tasuta kui laps istub oma saatja süles

Etenduse pildistamine ja filmimine on keelatud.

Osades:
Lavastusmeeskond: