Minu veetlev leedi

A. J. Lerner ja F. Loewe
  • Suur saal

Etendusel on sünkroontõlge eesti keelde.

Soovitatav vanusele 12+

Etenduse kestus 2 tundi ja 40 minutit, ühe vaheajaga.

MUUSIKALAVASTUS 

Georg Bernhard Shaw' näidendi "Pygmalion" ja Gabriel Pascali samanimelise filmi ainetel

Libretto ja laulusõnad  Alan Jay Lerner

Muusika  Frederick Loewe

Vene Teater esitleb vaatajatele üht maailma populaarseimat muusikali „Minu veetlev leedi“, mille toob lavale Venemaa hinnatud koreograaf ja lavastaja Alla Sigalova. Peaosades mängivad särav ooperilaulja Elina Nechayeva ja Vene Teatri juhtiv näitleja Aleksandr Ivaškevitš.

Kostüümikunstnik on Venemaa legendaarne moeajaloolane, rahvusvahelise tuntusega kunstikriitik ja moekollektsionäär, Venemaa Kunstide Akadeemia auakadeemik Alexandre Vassiliev. Lavakujunduse autor on tuntud ja tunnustatud Gruusia teatrikunstnik Georgi Alexi-Meskhishvili.

„Minu veetlev leedi“ on üks maailma kuulsamaid muusikale. Imeline muusika, uskumatult kaunis koreograafia, vaimukad dialoogid ning kaasakiskuv süžee moodustavad üheskoos nauditava ning unustamatu lavaloo, mille elegantsete ja kütkestavate peategelastega soovib publik ühe uuesti ja uuesti kohtuda.

Bernard Shaw näidendil „Pygmalion“ põhineva muusikali autorid Alan Jay Lerner (libretto autor) ja helilooja Frederick Loewe jutustavad publikule erakordselt heasüdamliku, kohati väga naljaka, õrna ja tundliku loo armastusest, hasardist... ja inglise keelest.

Noore lilleneiu Eliza Doolittle juhuslik kohtumine foneetikaprofessori Henry Higginsi ning lingvisti ja erusõjaväelase kolonel Pickeringiga kutsub ellu ühe ootamatu eksperimendi: professor Higgins lubab oma sõbrale kolonelile tõestada, et Londoni alamklassist pärit vaene lilleneiu on võimalik poole aastaga õpetada hertsoginnaga võrdseks suurilma daamiks. Selleks on vaja koknit kõnelev lilleneiu õpetada rääkima kõrgklassi inglise keelt. Professor  lubab selle ülesande täita poole aastaga. Ta teeb kolonelile ettepaneku sõlmida kihlvedu selle peale, et poole aasta pärast on Eliza Doolittle’st saanud noor daam, kelle kõnelemist kuulates ei suuda keegi uskuda, et tegemist on lihtrahva seast pärit harimatu lilleneiuga. Kolonel nõustub kihlveoga ning soostub isegi tasuma lilleneiu koolituskulud. Eliza omalt poolt on igati nõus kõnetunde võtma, sest ta unistab töökohast lillepoes.  Keegi neist kolmest ei aima kui palju ootamatusi, üllatusi, kannatusi ja kahetsusi see kummaline kihlvedu endaga kaasa toob...

Etendub koostöös Concord Theatricals Ltd., Tams-Witmark LLC volitatud esindaja www.tamswitmark.com

Etendusel on tõlge eesti keelde.

Esietendus 5. septembril 2020 ​aastal.

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Lavastus, mis paneb Karl Marxi hauas pöörlema kui pesumasinas https://leht.postimees.ee/
Карл у Клары вчера украл кораллы. Каспар Грязин tylblog.wordpress.com.ee/
Сотворившие чудо - в Русском театре праздник театральности! https://slavia.ee/
Lavastused
23.02.2022 · 19:00
29.03.2022 · 19:00
30.03.2022 · 19:00