Minu veetlev leedi

Alan Jay Lerner / Frederick Loewe
  • Suur saal

Etendus on eestikeelse sünkroontõlkega

Soovituslik vanus 12+

Etenduse kestus 2 tundi ja 40 minutit, ühe vaheajaga

MUUSIKALAVASTUS 

Georg Bernhard Shaw' näidendi "Pygmalion" ja Gabriel Pascali samanimelise filmi ainetel

Libretto ja laulusõnad  Alan Jay Lerner

Muusika  Frederick Loewe

Vene Teater esitleb vaatajatele üht maailma populaarseimat muusikali „Minu veetlev leedi“. Näidendi toob lavale Venemaa hinnatud koreograaf ja lavastaja Alla Sigalova. Peaosades astuvad üles särav ooperilaulja Elina Nechayeva ja Vene Teatri tippnäitleja Aleksandr Ivaškevitš.

Kostüümikunstnikuks on Venemaa legendaarne moeajaloolane, rahvusvahelise tuntusega kunstikriitik ja moekollektsionäär, Venemaa Kunstide Akadeemia auakadeemik Aleksandr Vasiljev. Lavakujunduse on loonud tuntud ja tunnustatud Gruusia teatrikunstnik Georgi Alexi-Meskhishvili.

„Minu veetlev leedi“ on üks maailma kuulsamaid muusikale. Imeline muusika, peadpööritav koreograafia, vaimukad dialoogid ja kaasakiskuv süžee jätavad kustumatu mulje ning on põhjuseks, miks seda näidendit esitatakse maailma kuulsaimatel lavadel ikka ja jälle.

Bernard Shaw näidendil „Pygmalion“ põhineva muusikali autorid Alan Jay Lerner (libretto autor) ja helilooja Frederick Loewe jutustavad publikule erakordselt heasüdamliku, kohati väga naljaka, õrna ja tundliku loo armastusest, hasardist... ja inglise keelest.

Noore lilleneiu Eliza Doolittle`i juhuslik kohtumine foneetikaprofessori Henry Higginsi ning lingvisti ja erusõjaväelase kolonel Pickeringiga põhjustab ootamatu eksperimendi: professor Higgins lubab oma kolonelist sõbrale tõestada, et Londoni alamklassist pärit vaesest lilleneiust on võimalik poole aastaga koolitada hertsoginnaga võrdväärne suurilma daam. Selleks tuleb koknit kõnelev lilleneiu õpetada rääkima kõrgklassi inglise keelt. Professor Higgins teeb kolonelile ettepaneku sõlmida kihlvedu selle peale, et poole aasta pärast on Eliza Doolittle’st saanud noor daam, kelle kõnelemist kuulates ei suuda keegi aimata, et tegemist on lihtrahva seast pärit harimatu lilleneiuga. Kolonel nõustub kihlveoga ning soostub isegi tasuma lilleneiu koolituskulud. Eliza omalt poolt on igati nõus kõnetunde võtma, sest ta unistab töökohast lillepoes. Keegi neist kolmest ei aima kui palju ootamatusi, üllatusi, kannatusi ja kahetsusi see kummaline kihlvedu endaga kaasa toob...

Etendub koostöös Concord Theatricals Ltd., Tams-Witmark LLC volitatud esindaja www.tamswitmark.com

Esietendus 5. septembril 2020

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Lavastus, mis paneb Karl Marxi hauas pöörlema kui pesumasinas https://leht.postimees.ee/
Карл у Клары вчера украл кораллы. Каспар Грязин tylblog.wordpress.com.ee/
Сотворившие чудо - в Русском театре праздник театральности! https://slavia.ee/
Lavastused
31.03.2023 · 19:00
01.04.2023 · 18:00
21.04.2023 · 19:00