Surnud hinged

N. Gogol

Rohkem kui  70 aastta tagasi avanes luksusliku kino Gloria Palac’i eesriie ja ootamatult paistis kinoekraani asemel valgustatud teatrilava, kus  kõlasid elavas esituses näitlejate hääled – kuna 1948. aastal sai endisest kinohoonest Vene Teatri kodu.

Sellest ajast on lehelkülg lehekülje järel jäädvustatud siin teatri ajalugu. Vahetunud on teatrijuhid ja terved näitlejate põlvkonnad, lavatagused töötajad, kes ennast unustavalt on pühendanud oma energiat ja armastust teatrile. Kõike on olnud nii palju!

Aga veel mitte kunagi varem ei ole sellele lavale astunud N. kubermangulinna elanikud, kelle kodurahu sai ootamatul rikutud isand Tšitšikovi saabumisega.

Gogoli “Surnud hingede” esimene osa on kannatlikult oodanud oma aega koos kõigi Pljuškinite, Sobakevitšite ja Manilovitega.

Kui Eesti lavastajale Elmo Nüganeile tuli mõte teha lavastus Vene Teatris, siis sattus talle nagu iseenesest kätte Gogoli teos “Surnud hinged”.

Paljugi on selles loos uut, aga praegu tundub, et kõik on õnnestunud kõige paremal moel: hoogne lavastajakäekiri koos Nüganeni mõttesügavuse ja kordumatu Gogoli stiiliga. 

Esietendus 12. märtsil. 2022.aastal.

Lavastusmeeskond:
Lavastused
12.03.2022 · 18:00
13.03.2022 · 18:00
19.03.2022 · 18:00