Meister ja Margarita

Mihhail Bulgakov
  • Suur saal

Etendus on eestikeelse sünkroontõlkega

Soovituslik vanus 16+

Etenduse kestus 3 tundi, ühe vaheajaga

NB! Laval suitsetatakse

Üks kõige loetum ja salapärasem teos vene kirjanduses - Mihhail Bulgakovi romaan "Meister ja Margarita" nüüd Vene Teatri laval!
 

Maailmakuulsa romaani toob lavale Sergei Fedotov, Permi teatri "Silla juures" ("U Mosta") lavastaja, kes on varem Vene Teatris teinud erakordselt suure publikumenuga pärjatud lavastused N. Gogoli "Mängurid" ja M. Bulgakovi "Zoika korter". Müstilised, seletamatu ja nõidusliku energiaga laetud lavastused on kujunenud Sergei Fedotovi visiitkaardiks. Ta läheneb autori tekstile tähelepanelikult ja ettevaatlikult, hoidudes klassikateoste kaasajastamisest.

"Kõik teavad, et "Meister ja Margarita" on keelatud romaan, seda ei tohi lavastada kinos või teatris. Selle teosega on seotud väga palju imelikke juhtumisi. Neile, kes on söandanud romaani lavastada, on osaks saanud haigused ja õnnetusjuhtumid. 
Samas olen mina seda teost lavastanud 4 korda: Poolas, Tšehhis ja Venemaal! Ma arvan, et Bulgakov mitte ainult pole lubanud mul lavastada "Meistrit ja Margaritat", vaid ta on ka selle eest kiitnud..." - tunnistab Sergei Fedotov.
Vene Teatri lavastus on uus, ümber mõtestatud ja täiendatud lavaversioon, mis on inspireeritud teatrist endast: selle ajaloost, interjöörist ja erilistest näitlejatest.  
Ma ei korda kunagi oma lavastusi. Ma lähtun ajast, kohast ja näitlejatest, kellega töötan. See hoone siin säilitab endas aristokraatia vaimu, suursuguse mineviku mõjutusi... Vene Teater Eestis on võimsa kultuurilise missiooniga saareke. Ta kannab endas vene kultuuri ja vene vaimsust, mida hinnatakse ja armastatakse Euroopas. Mida hinnatakse kõrgelt ka Eestis, kus kõik loevad Tšehhovit, Dostojevskit ja Bulgakovit. Mulle tundub, et välismaal suudavad vene klassikat tõeliselt sügavalt, täpselt ja hingestatult lavastada ainult vene lavastajad. Nad oskavad esile kutsuda seda erilist naeru läbi pisarate, seda mõistetamatut valu..." - intervjuust Sergei Fedotoviga.

Lavastuses teevad kaasa Vene Teatri stuudio õpilased.

Esietendus 15. oktoobril 2021

soundcloud.com

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Булгаковские «Мастер и Маргарита» вышли на сцену в Таллинне http://rusnewsday.ru/index.php/kultura/item/9288-bulgakovskie-master-i-margarita-vyshli-na-stsenu-v-tallinne.ee/
Sergei Fedotovi lavastus Vene teatris on turvaline kesktee kõigist võimalikest „Meistri ja Margarita“ käsitlustest. https://sirp.ee/
“Мастер и Маргарита”: выстрелы в дыму https://wonderuum.ee/
«Мастер и Маргарита»: территория встречи любви с силами тьмы https://stolitsa.ee/
Lavastused
30.03.2023 · 19:00
22.04.2023 · 18:00
05.05.2023 · 19:00