Meister ja Margarita

M. Bulgakov
  • Suur saal

Sünkroontõlkega eesti keelde.

Sobib vanusele 16+

Etenduse kestvus 3 tundi, ühe vaheajaga

NB! Laval suitsetatakse.

Üks kõige loetum ja salapärasem vene kirjanduse teos - Mihhail Bulgakovi romaan "Meister ja Margarita" Vene Teatri laval!
Tuntud romaani toob lavale Sergei Feodotov, Permi teatri "Silla juures" ("U Mosta") lavastaja, kes on varem meie teatris teinud erakordselt suure publikumenuga pärjatud lavastused - N. Gogoli "Mängurid" ja M. Bulgakovi "Zoika korter". Müstilised, seletamatu ja nõidusliku energeetikaga täidetud lavastused on kujunenud Sergei Fedotovi visiitkaardiks.
Ta läheneb autori tekstile tähelepanelikult ja ettevaatlikult, hoidudes klassikateoste kaasajastamisest.

"Kõik teavad, et "Meister ja Margarita" on keelatud romaan, seda ei tohi lavastada kinos või teatris. Väga palju imelikke juhtumisi on seotud selle teosega.  Mõningad haigused ja õnnetusjuhtumid jälitavad neid, kes seda lavastada on söandanud. Samas olen mina seda teost lavastanud 4 korda: Poolas, Tšehhis ja Venemaal! Ma arvan, et Bulgakov mitte ainult on lubanud  mul lavastada "Meistrit ja Margaritat", vaid ta on ka selle eest kiitnud..." - tunnistab Sergei Fedotov.
Vene Teatri lavastus - see on uus, ümber mõtestatud ja täiendatud lavaversioon, mis inspireeritud teatrist endast: selle ajaloost, interjöörist ja erilistest näitlejatest.  
Ma ei korda kunagi oma lavastusi. Ma lähtun ajast. Kohast. Näitlejatest, kellega töötan.  See hoone siin säilitab endas aristokraatia vaimu, suursuguse mineviku mõjutusi... Vene Teater Eestis on võimsa kultuuri missiooniga saareke. Ta on kannab endas vene kultuuri ja vene vaimsust, mida hinnatakse ja armastatakse Euroopas. Mida hinnatakse kõrgelt ka Eestis, kus kõik loevad Tšehhovit, Dostojevskit, Bulgakovit.  Mulle tundub, et välismaal suudavad vene klassikat tõeliselt sügavalt, täpselt ja  hingestatult lavastada ainult vene lavastajad. Osata välja tuua see eriline naer läbi pisarate, see mõistetamatu valu..." - intervjuust Sergei Fedotoviga.

Lavastuses teevad kaasa Vene Teatri stuudio õpilased.

Esietendus 15. oktoobril 2021. aastal.

 

soundcloud.com

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Булгаковские «Мастер и Маргарита» вышли на сцену в Таллинне http://rusnewsday.ru/index.php/kultura/item/9288-bulgakovskie-master-i-margarita-vyshli-na-stsenu-v-tallinne.ee/
Sergei Fedotovi lavastus Vene teatris on turvaline kesktee kõigist võimalikest „Meistri ja Margarita“ käsitlustest. https://sirp.ee/
“Мастер и Маргарита”: выстрелы в дыму https://wonderuum.ee/
«Мастер и Маргарита»: территория встречи любви с силами тьмы https://stolitsa.ee/
Lavastused
03.02.2022 · 19:00
12.02.2022 · 18:00
20.02.2022 · 18:00
27.02.2022 · 18:00
01.03.2022 · 19:00
18.03.2022 · 19:00