Poiss, kes nägi pimeduses

Rasa Bugavičute-Pēce
  • Väike saal


Soovituslik vanus: 16+

Tõlge vene keelde – Aleksei Štšerbak

Etenduse kestus on 1 tund ja 40 minutit (ilma vaheajata)

Etendus on eestikeelse sünkroontõlkega

Näidendi autoriks on noor läti kirjanik ja näitekirjanik Rasa Bugavičute-Pēce, kes on kogunud tuntust oskuse poolest käsitleda kujundlikult ja täpselt ühiskonnas aktuaalseid teemasid ja valitsevat õhkkonda. Vene Teatri lavastus on näidendi „Poiss, kes nägi pimeduses“ esmaesituseks vene keeles.

Rasa Bugavičute-Pēce tuntus ei piirdu ainult tema kodumaaga. Tema teoseid on edukalt lavastatud ka mitmetes välisriikides, sh Eestis. Vene Teatris esitamisele tulev näidend “Poiss, kes nägi pimeduses” on lugu pealtnäha tavalisest lapsest, kes on sattunud ebatavalisse olukorda: tema mõlemad vanemad on pimedad. Nende maailm on küll mattunud füüsilisse pimedusse, kuid on muljete ja tunnete poolest sama rikkalik nagu nägijate oma. Selles on koht rõõmule ja lõbutsemisele, nii helgetele kui teravatele tunnetele. Aga mida tunneb laps, kui ta on saatuse pantvangis? Ta on oma vanemate jaoks eriline – ta näeb –, aga kas kogu tema elu on seetõttu vaid kohustuse täitmine? Või hoopis vastupidi, armastusavaldus vanematele, ehkki sunniviisilise suureks kasvamise kaudu?

Tõsielusündmustel põhinev näidend avab meile tuttavate elusituatsioonide ootamatuid tahke ning jutustab kahe maailma piiri peal eksisteeriva noormehe vaimse küpsemise ja isiksuseks sirgumise loo.

Esietendus 1. detsembril 2022

'Vene Teater ringreisil' programmi (10.03 / Narva) toetab Eesti Rahvakultuuri Keskus

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Борис Тух. Его миссия: быть островком безопасности https://stolitsa.ee/
Lavastused
23.04.2023 · 18:00
09.05.2023 · 19:00
10.05.2023 · 19:00