Goodbye, Berlin!

Wolfgang Herrndorf / Robert Koall
  • Väike saal

ROAD STORY GARAGE CONCERT

Etendus on eestikeelse sünrkoontõlkega

Soovituslik vanus 14+

Etenduse kestus 1 tund ja 20 minutit

Lavastuse valmimist toetas Venemaa Teatritegelaste Liit

NB! Väikese saali etendustele hilinejaid saali ei lubata


Lavalugu “Goodbye, Berlin!“ põhineb saksa kirjaniku Wolfgang Herrndorfi bestselleriks kujunenud noorteromaanil “Tschick“. Akustilist live-kontserti meenutavas muusikalises lavastuses on kesksel kohal tuntud rokklaulud, mida näitlejad laval esitavad.  Muusika taustal rullub lahti kahe 14-aastase noormehe seiklus pikal teekonnal varastatud autoga. Road-movie stiilis suveseikluse käigus õpivad poisid mõistma iseennast, maailma, sõprust ning armastust.

Peategelane Maik, kelle pilgu läbi lugu jutustatakse, on kinnise loomuga nohiklik teismeline. Tal ei ole sõpru, küll aga on tal kodus palju probleeme (alkohoolikust ema, truudusetu isa). Maik on salaja armunud klassi kõige populaarsemasse tüdrukusse, kuid ei julge seda välja näidata. Seiklused saavad alguse pärast seda kui Maik sõbruneb klassivennaga, kel hüüdnimeks Tschick. Uus sõber on  vene emigrantide perest pärit keerulise sotsiaalse taustaga noormees Andrei Tschichatschow, kes varastab auto, millega poisid kahekesi mässumeelsele teekonnale asuvad.

Noormeeste erinev sotsiaalne päritolu ja taust kaotavad igasuguse tähenduse küsimuste ees, millega neil ootamatul reisil silmitsi tuleb seista – olulisele kohale tõusevad armumine ja julgus.

Teekonnal avastab Maik enda jaoks, mida tähendab sõprus, mis on armastus ja mida kujutab endast pühendumine. Seikluse käigus kohtavad noormehed väga erinevaid inimesi. Teiste seas tüdrukut nimega Iiza, kes esialgu tundub noormeestele metsikuna ning kellesse Maik hiljem armub. Ühel hetkel tunnistab ka Tschick Maikile, et…

Kui kaugele nad oma teekonnal jõuavad? Millise kogemuse uued sõbrad pöörasest suveseiklusest kaasa võtavad? “Goodbye, Berlin!“ aitab mõista teismeliste tundeid ning nende keerulist teekonda enda tundmaõppimisel ja väärtustamisel.  See on lugu täiskasvanuks saamisest.

*Tõlge Aleksandra Gorbova. Näidendi tõlkimist toetas Goethe Instituut

Esietendus 15. novembril 2019

 

Osades:
Lavastusmeeskond:
Lavastused
29.03.2023 · 19:00
04.04.2023 · 19:00
02.05.2023 · 19:00