Prozorovite maja. 40 aastat hiljem

A. Tšehhovi “Kolme õe“ ainetel
  • Väike saal

Sünkroontõlkega eesti keelde.

Soovitatav vanusele 12+

Etenduse kestus: 2 tundi ja 30 minutit, ühe vaheajaga

NB! Näitlejad suitsetavad laval

NB! Väikese saali etendustele hilinejaid saali ei lubata.

Filipp Loss: “Ma armastan seda Tšehhovi näidendit väga, mulle on lähedased ja olulised selle kangelannad ja mind on alati huvitanud küsimus – mis sai õdedest edasi, milliseks kujunes nende elu?

Kaks aastat tagasi sain ma Tallinnas tuttavaks kolme suurepärase näitlejannaga – Liidia Golovataja, Jelena Jakovleva ja Liilia Šinkarjovaga - kelle õlgadel on arvukalt säravaid rollilahendusi ning kes on Vene Teatri ajaloomälu kandjad.  Neid kolme näitlejannat on aastakümneid ühendanud erakordselt lähedane ning toetav sõprussuhe, nad on üksteisele nagu lähedased pereliikmed.  Sellest tekkiski mul idee luua koos nendega järg Tšehhovi “Kolmele õele“.

Meie näidendis on õed üle elanud sõja ja revolutsiooni ning me kohtume nendega uute tõsiste katsumuste lävel, 1941. aasta mais.  Õed on oma majas üles kasvatanud venna Andrei lapsed Bobiku ja Sofiakese, kes on ühtlasi nagu õdede endi lapsed.  Nüüd on majas kasvamas ka kolmas põlvkond, lapselaps Nataša.

Prozorovite majas püsivad ka kõige raskematel aegadel muutumatutena moraalinormid, vaimsus ja usk…“

Näidendi kaasautorid on dramaturgid Jaroslava Pulinovitš ja Polina Borodina.  Kunstnik ja kostüümikunstnik on Jekaterina Sedova.

Esietendus 12. septembril 2019. aastal.

 

Osades:
Lavastusmeeskond:
Arvustused
Kellele me aplodeerime – ligi 80 aastat hiljem? https://www.sirp.ee/
В Русском театре Эстонии состоится премьера спектакля «Дом Прозоровых. Сорок лет спустя» https://blogi.kultuur.info/ru/в-русском-театре-эстонии-состоится-пр/.ee/