Ljubov Agapova

Näitleja
Ljubov Agapova

Lavastused

Suur saal

N. Gogol
Naisevõtt
Роль: Arina Panteleimonovna

Elulugu

Sündis 24. mail 1956. aastal

Õppis Vladivostoki Kaunite Kunstide Instituudis

Vene teatris alates 1985. aastast 

 

Meediakajastused


Valgetähe V klassi teenetemärk

Ljubov Agapova – iseloomuga näitleja  Ljubov Agapova – iseloomuga näitleja

Sellel nädalal tähistab Vene Draamateatri näitleja Ljubov Agapova juubelit. Laval on Ljubov!

"Tere hommikust, Tallinn!" Ljubov Agapova  Video:"Tere hommikust, Tallinn!" Ljubov Agapova

 

Rollid

2018

A. Lindgren "Pipi Pikksukk", lavastaja J. Laikova – Proua Setterberg  

2016

L. Sacher-Masoch "Veenus karusnahas", lavastaja I. Šagalov – naine

2015

J. Švarts „Alasti kuningas“, lavastaja М. Petrovitš, L. Manonina – õuedaam 

2014

"Vanaema ja 99 liblikat", lavastaja K.Kann

J. Tätte "Palju õnne argipäevaks!", lavastaja R. Baskin – Anjuta

N. Gogol "Naisevõtt", lavastaja I. Lõssov – Panteleimonovna

2013

J. Bondarenko "Paabeli torn 1", lavastaja M.Gatsalov

M. Kurotškin "Paabeli torn 2", lavastaja F. Grigorjan – ema

2012

J. Ungard "Kosmonautika päev", lavastaja D. Husnijarov – Njuška  

"Kas ma tohiks olla Mozart?", lavastaja J. Kornjag – vanaema

2011

Rebasemuinasjutt" (J.O. Ekholmi jutustuse „Tutta Karlson esimene ja ainuke, Louis XIV ja teised" ainetel), lavastaja J. Gorohovskaja – Öökull Ilona 

2010

„Laulud meie filmidest", lavastaja E.Toman

2008

B. Schwaiger „Vaheseinad“, lavastaja A. Potužnõi – naine  

„SOOL. Uusima aja Eesti 12 laulus“, lavastaja ja stsenaariumi autor B. Pavlovitš – näitleja

2007

F. Dostojevski „Onu unenägu“, lavastaja M. Tšumatšenko – Felisata Mihhailovna  

2006

B. Friel „Lõikuspeo tantsud“, lavastaja M.Feigin. – Kate

2005

J. Tätte „Palju õnne argipäevaks“, lavastaja R. Baskin – Anna

2003

E.-E. Schmitt „Alasti tõde“, lavastaja V. Petrov – Antoinette

I. Bashevis Singer „Toibel ja tema deemon“, lavastaja M. Bõtškov - Toibel

2002

A. Tšehhov „Kohtamised juunis“, lavastaja M. Bõtškov – Popova

2000

L. Razumovskaja „Prantsuse kired Moskva lähedases suvilas“, lavastaja J. Nikolajev  – Zoja

1997

J. Volkov „Anton“, lavastaja K. Komissarov – Maša

1996

А.N.Ostrovski  „Talendid ja austajad“, lavastaja A. Smeljakov – Smelskaja

1995

P. de Marivaux „Puudutused ja ühteliitmised“ – Kariz

1994

V. Hugo „Angelo, Padua türann“, lavastaja I. Normet – Raginella

A. Tšehhov „Moskvasse! Moskvasse!“ („Kolm õde“), lavastaja J. Jerjomin – Maša

1993

S. Banevitš „Vankumatu tinasõdur“, lavastaja V. Filonov – ööbik

1992

D. Wood „Piparkoogimehike“, lavastaja A. Helde – Ku-ku

1991

P. Garinei, S. Giovannini, „Ciao, Rudy“, lavastaja M. Moreido – Anni

N. Sadur „Pannake“, lavastaja J. Dvorkin – Hveska

A. Tšehhov "Kirsiaed", lavastaja G. Mihhailov  – Dunjaša

S. Maugham „Truu naine“, lavastaja J. Nikolajev – Constance

1990

А. Ostrovski  „Noore Glumovi kannatused („Pärast tarku palju, ette ei ühtegi“), lavastaja A. Suhhotšev – Manefa

1989

A. Nikolai „Liblikas. Liblikas“ (Tamara Solodnikova 50-aastase juubeli puhul), lavastaja V. Sedov – Foka

1988

A. Hmelik „Meie koolis on kõik korras“, lavastaja S. Krassman – Koolitüdruk

H. Mänd „Sabata krokodill“, lavastaja S. Krassman – Košmarik, pilv

V. Merežko „Naiste laud „Jahisaalis“, lavastaja A. Käis – Butškina, tantsija

 

1987

J. Štšekotšihhin „Lõks nr 46, teine kasv“, lavastaja A. Tsukerman – Neiu

N. Erdman „Enesetapja“, lavastaja J. Nikolajev – Maria

N. Gogol „Revident“, lavastaja V. Rajevski – näitsik

S. Maršak „Kassimaja“, lavastaja S. Krassman – teine kassipoeg