Liidia Golovataja

Näitleja
Liidia Golovataja

Lavastused

Sagadi mõis

I. Turgenev
Kuu aega maal
Роль: Anna Semjonova Islajeva, Islajevi ema

Elulugu

Sündis 13. märtsil 1944. aastal

Õppis Kiievi Riiklikus Teatrikunsti Instituudis, lõpetanud 1966. aastal

Vene Teatris alates 1968. aastast 

1988 pälvis ENSV teenelise kunstniku aunimetuse 

 

Meediakajastus

Vene Teatri näitleja tähistab 70 aasta juubelit: ma olen õnnelik, et saan mängida! rus.delfi.ee

„Õnneks ei kurna minu hinge vihkamine ja kadedus, mis raugastavad naist“ vecherka.ee

 "Mulle ei meeldi võistelda"  rus.postimees.ee

Ordeni saanud näitleja tegi ära palju vene kultuuri säilitamiseks Eestis  rus.err.ee

Näitleja show-saates „Sinu õhtu“  youtube.com
PBK kanalil  vid.ee

Näitleja sai riikliku autasu r4.err.ee

„Tere hommikust, Tallinn!“: näitleja räägib tööst Vene Teatris stolitsa.ee

Ksenia Repson: Lavastajat tuleb kuulata

 

Rollid

 

2019

A. Tšehhovi “Kolme õe“ ainetel "Prozorovite maja. 40 aastat hiljem", lavastaja F. Loss - Olga​​​​​​​

2018
I. Turgenev "Kuu aega maal", lavastaja F.Loss 
B. Vahtin "Üks täiesti õnnelik küla", lavastaja A.Leduhhovski – tädi
W. Shakespeare "Richard III", lavastaja S.Potapov – Yorki hertsoginna,  kuningas Edward IV ema

2017
A. Gribojedov "Häda mõistuse pärast", lavastaja S.Pektejev – Hlestakova

2016
K. Kasparavičius "Florence", lavastaja S.Pektejev

2015
M. Modzelevski „Kroonimine“, lavastaja I.Lõssov – Halina
F. Dostojevski “Valged ööd“, lavastaja I.Strelkin – Katariina Suur, Vanaema

2014
F. G. Lorca „Bernarda Alba maja“, lavastaja I.Strelkin – Bernarda Alba
A. Tšehhov "Onu Vanja", lavastaja I.Lõssov – Voinitskaja
A. Smedberg "Poiss, kes ei kartnud midagi", lavastaja I.Lõssov – tädi Leda 

2013
Sophokles, Jean Anouilh "Antigone", lavastaja R.Feodori – Amm
"Paabeli torn 1", lavastaja M.Gatsalov
M. Kurotškin "Paabeli torn 2", lavastaja F.Grigorjan – Emake

2011
A. Ostrovski "Mets", lavastaja N.Lapina – Grumõžskaja

2010
„Laulud meie filmidest", lavastaja E.Toman

2009
G. Rodari  „Cipollino ja tema sõprade seiklused“ – Isand Kõrvits

A. Sokolova „Farjatjevi fantaasiad", lavastaja N.Lapina – ema
A. Gribojedov  "Häda mõistuse pärast" – Hlestakova

2008
A. Nikolai „Natuke õrnust“ – Piera

2007
F. Dostojevski „Onu unenägu“, lavastaja M.Tšumatšenko – Moskaljova
J. Kim G. Auerbakh „Amorid lumes“, lavastaja J.Granitova-Lavrovskaja – Talutüdruk  

2006
A. H. Tammsaare „Kuningal on külm“, lavastaja I.Normet – haridusminister  

2005
„Kakuke-3“, lavastaja I.Normet – Baba-Jagaa 

2004
N. Ptuškina „Bravo, Laurencia!“– Olga Jakovlevna (Lavastaja E.Toman)

2003
L. Razumovskaja „Kaasavaratu peig“ – Margo (Lavastaja J.Dolgina )

2001
V. Azernikov „Pulmamarss“ – Sofja (Lavastaja J.Gaitshuk)

2000
F. Dostojevski „Idioot“ – Jepantšina (Lavastaja  J.Jerjomin)

1999
F. Sagan „Valentine´i violetne kleit“ – Mari (Lavastaja A.Issakov)

1998
O.Luts „Tagahoovis“ – Säinas (Lavastaja A.E.Kerge)
A. Menchell „Ma armastan Sind igavesti!“ – Aida (Lavastaja J.Gaitshuk)

1997
А.Puškin „Padaemand“ (Lavastaja J.Gaitshuk)
D. Fonvizin „Äbarik“ – Prostakova (Lavastaja S.Krassman )

1996
B. Shaw „Pygmalion“ – Mrs. Eynsford Hill (Lavastaja A.Issakov)
А.N.Ostrovski  „Talendid ja austajad“ – Domna Pantelejevna (Lavastaja A.Smeljakov)

1995
A. Strinberg „Damaskusesse I“ – arsti abikaasa (Lavastaja M.Fridh)
Katariina II „Häiritud perekond“ – Sobrina (Lavastaja A.Maksimov)

1994
A. Kitzberg „Libahunt“ – perenaine (Lavastaja J.Sillart )
J. Poiret „Perekondlik nädalalõpp“– Sofi (Lavastaja E.Toman )

1993
William Somerset Maugham „Truu naine“ – Marie-Louise
O. Wilde „Leedi Windermer´i lehvik“ – leedi Statfield (Lavastaja G.Mihhailov)
E. de Filippo „Filumena Marturano“ – Filumena Marturano (Lavastaja G.Mihhailov)

1991
P. Garinei, S. Giovannini, „Ciao, Rudy“ – Cecille Patterson (Lavastaja M.Moreido)
A. Hait „Kass Leopoldi sünnipäev“ – vanaema
S. Delaney „Mee maik“– Ellen (Lavastaja G.Mihhailov)
E. Braginski „Lakeide mängud“– Krutilina (Lavastaja M.Moreido)
S. Maršak „Kassimaja“ – kass (Lavastaja S.Krassman)

1989
J. Anouilh „Seelikutes kindralid“ – komitee esinaine (Lavastaja J.Verigin)
V. Voinovitš „Keskmiselt karvane kodune kass“– kukuša, Rahlini naine (Lavastaja G.Mihhailov)

1988
J. Štšekotšihhin „Lõks nr 46, teine kasv“ – Arlekino ema (Lavastaja A.Tsukerman)
M. Rozovski „Võssotski kontsert TUI-s“ – Era Georgievna (Lavastaja A. sukerman)
N. Erdman „Enesetapja“– Margarita Ivanovna (Lavastaja J.Nikolajev)
S. Maršak, A. Nedzvetski „Mängime Maršakki“
V. Merežko „Naiste laud „Jahisaalis“ – Žabina (Lavastaja A.Käis)
A. Dudarev „Prügimägi“ („Ja oli päev“) – Vita (Lavastaja A.Tsukerman)
Monoloogid „Mina plen kloun“ – „Teatrifantaasiad“

1987
S. Nalkowska „Naiste maja“– Maria (Lavastaja M.Pawlizki)

1986
V. Udam „Vastutus“– Linda (Lavastaja N.Šeiko)
A. Smirnov „Mu kallikesed“ – Serafima Pavlovna (Lavastaja N.Šeiko)
M. Lermontov „Maskiball“ – Paruness Strahl (Lavastaja N.Šeiko)
A. Volodin „Sisalik“ – röövija ema (Lavastaja N.Šeiko, S.Krassman)

1985
„Kevadmuinasjutt“ – kevad
A. Galin „Kiusatus“– Jelizaveta (Lavastaja M.Lurje)

1984
A. Volodin „Need meie kompleksid“ – 3. naine ( Lavastaja M.Lurje)
W. Shakespeare „Suveöö unenägu“ – Titania (Lavastaja N.Šeiko)

1983
F. Sologub „Väike saatan“ – Sofja (Lavastaja R.Viktjuk)
Vale – teatrishow

1982
M. Bulgakov „Molière („Püha sakrament“)“ – Marietta Rival (Lavastaja M.Lurje)
M. Kuliš „Õndsuse saar“ – Nastenka (Lavastaja N.Šeiko)

1981
N. Dumbadze „Igaviku seadus“ – Sveta (Lavastaja V.Tšermenjov)
T. Róýewicz „Kartoteek“ – sekretär (Lavastaja A.Tsukerman )
V. Krasnogorov „Keegi peab lahkuma“– Ljuba (Lavastaja V.Petrov)
A. Galin „Retro“  – Ljudmilla (Lavastaja V.Petrov)
S. Naidjonov „Vanjušini lapsed“ – Ljudmilla (Lavastaja M.Lurje)

1980
M. Šatrov „Sinised hobused punasel luhal“ – Uljanova ( Lavastaja V.Tšermenjov)
A. Milne „Winnie Puhh ja kõik, kõik, kõik…“ – tiiger (Lavastaja V.Petrov)

1979
J. Švarts  „Lumekuninganna“ – vanaema (Lavastaja S.Krassman)
A. Gelman „Meie, allakirjutanud…“ – Alla Šindina (Lavastaja V.Petrov)
S. Aksakov „Tulipunane lilleke“ – lapsehoidja ( Lavastaja A.Gromov)

1978
A. Kotetišvili „Mees, naine ja teised“ – skulptori abikaasa (Lavastaja V.Petrov)

1977
E. Fonjakova „… ja õnne isiklikus elus“ – Lena (Lavastaja V.Petrov)
M. Bulgakov „Põgenemine“ – Ljuska (Lavastaja V.Tšermenjov)

1976
M. Roštšin „Mees ja naine vajavad tuba“ – Gunja (Lavastaja V.Petrov)
L. Moissejev „Ruskav laas“ – Valeria (Lavastaja V.Tšermenjov)
T. Williams „Tramm nimega „Iha“– Stella -  (Lavastaja V.Tšermenjov)

1974
F. Šapiro, V. Viktorov „Helistage võluteenuste büroosse“– tätar ( Lavastaja V.Tšermenjov)
V. Livšits „Parun Münchhauseni seiklused“ – asjad (Lavastaja A.Zahharov)
A. Vampilov „Möödunud suvel Tšulimskis“ – Valja ( Lavastaja V.Tšermenjov)

1973
M. Mayo, M. Hennequin „Luiskaja“ – Katy (Lavastaja V.Tšermenjov)
J. Švarts „Punamütsike“ – ema (Lavastaja S.Krassman)
G. Bokarjov „Terasesulatajad“– Ljuba (Lavastaja V.Tšermenjov)
A. Liives „Infarkt“ – inspektor (Lavastaja V.Tšermenjov)

1972
A. Sagaltšik „Võlupill“ – Marja Krasa (Lavastaja A.Sagaltšik)
J. Popwell „Missis Piper viib läbi juurdlust“– Viki ( Lavastaja J.Higerovitš)
I. Drutse „Meie nooruse linnud“ – Pavli türduk (Lavastaja V.Tšermenjov)
G. Kanovičius „Tuli hõlma all“ – Migle (Lavastaja G.Tsvetkov)

1971
L. Žuhhovitski „Isekeskis ingliteta“ ( Lavastaja A.Sagaltšik)
V. Rozov „Õhtust hommikuni“ – Nina ( Lavastaja A.Kokorin)
M. Roštšin „Valentin ja Valentina“ – Valentina (Lavastaja J.Higerovitš)
"Katjusha"

1970
L. Andrejev „Mees, kes saab kõrvakiile“ – Consuella (Lavastaja A.Sagaltšik)
E. Braginski, E. Rjazanov „Hüva leili!“ – Galja ( Lavastaja V.Petrov)
M. Svetlov „Kakskümmend aastat hiljem“ – Tosja (Lavastaja S.Lerman)

1969
V. Ježov „Ööbikute öö“ – Katenka (Lavastaja V.Tšermenjov)
V. Voinovitš „Kaks sõpra“ – Šura (Lavastaja S.Lerman)
V. K. Arro „Kõrgeim määr“ – Irma
J. Stawinski „Tipptund“ – Božena (Lavastaja J.Issakovitš, G.Tsvetkov)
L. Ustinov „Ära puutu mind“ – „Vasak käsi“ (Lavastaja G.Tsvetkov)

1968
A. Delendik „Neli risti päikesel“ („Väljakutse jumalatele“) – Galina (Lavastaja V.Petrov)
M. Gorki „Barbarid“ – Veselkina (Lavastaja S.Lerman)
S. Aljošin „Tookord Sevillas“ – Teresa (Lavastaja L.Švarts)
B. Kabur „Rops aitab kõiki“ – Kersti (Lavastaja G.Tsvetkov)

Powered by Zmei Framework