Leonid Ševtsov

Näitleja
Leonid Ševtsov

Lavastused

Suur saal

Anton Tšehhov
Kirsiaed
Роль: Firss, lakei (87-aastane vanamees)

Elulugu

 

Sündis 6. jaanuaril 1938. aastal 

Õppis Peterburi Riiklikus Teatriakadeemias B. Petrovsi kursusel, lõpetanud 1960

Vene Teatris alates 1960. aastast

 

Meediakajastused

Leonid Ševtsov: oli aegu, kui saalid olid täis ja iga lavastus oli hitt  postimees.ee

Vene Teatri näitleja Leonid Ševtsov tähistab juubelit esietendusega  mke.ee

Leonid Ševtsov esietenduse eel: mängin vana lõvi, keda ümbritsevad noored hundid  rus.err.ee

Näitleja Leonid Ševtsov "Vene unenägude" esietendusest: me suudame vaatajaid selle lavastusega üllatada  rus.err.ee

Näitleja Leonid Ševtsov tähistab oma juubelit loomeõhtuga youtube.com

 

Rollid

2019

A. Kivirähk "Eesti matus", lavastaja Ü. Saaremäe - Tiit 

J. Pulinovitš  "Charoni koor", lavastaja A. Gareev - Vassili Anatoljevitš

2018

A. Ponizovski "Vene unenäod", lavastaja F. Loss

2015

A. Tšehhov "Kirsiaed", lavastaja I. Lõssov  – Firs

J. Švarts „Alasti kuningas“, lavastaja М. Petrovitš (L. Manonina) – Esimene minister

A. Ostrovski „Viimane ohver“, lavastaja V. Troitski – Flor Fedulõtš Pribautkov

2014

Anton Tšehhov "Onu Vanja", lavastaja I. Lõssov – Serebrjakov

M. Durnenkov "(Kõige) lihtsam meetod suitsetamisest loobumiseks", lavastaja I.Strelkin – Valeri Iljitš

D. Harms "Kõuts Pampuši muinasjutud", lavastaja  S. Pepeljajev – Karl Ivanovitš Šusterling

2013

Jonathan Lynn, Antony Jay "Jah, härra peaminister", lavastaja I. Taska

"Paabeli torn 1", lavastaja M. Gatsalov

2011

Molière “Tartuffe“ – Orgon

E. Josephson "Üks suveöö Rootsis", lavastaja I. Taska – Erland

1989

J. Anouilh „Seelikutes kindralid“ – Akadeemik

1988

V. Bõkov „Kolmas rakett“ – Komandör

V. Merežko „Naiste laud „Jahisaalis““ – Ettekandja

"Teater.Fant." 0 – Kaupmees Epšikin

"Teater.Fant." – Koomik Lanšev

1987

N. Erdman „Enesetapja“ – Pugatšjov

1986

V. Koržets „Morozkino ja Obnoskino“ – Obnoskin

N. Gogol „Revident“ – Zemljanika

M. Lermontov „Maskiball“ – Arbenin

1985

M. Tiks „Vana Toomas“ – Sander

1984

E. Radzinski „Ons armastust olemas? – küsivad tuletõrjujad“ –

W. Shakespeare „Suveöö unenägu“ – Oberon

A. Smirnov „Mu kallikesed“ – Valera Popov

1983

F. Sologub „Väike saatan“ – Bengalski

A. Jakovlev „Inimene oma saarel“ – Volodja

A. Lindgren — M. Mikiver „Karlsson tembutab jälle“ – Julius

1982

M. Bulgakov „Molière („Püha sakrament“)“

V. Arro „Näete, kes tuli“ – Levada

A. Gelman „Silmast silma kõigiga“ – Golubev

1981

A. Grišin „Lastevanemate koosolek“ – Koršunov

N. Dumbadze „Igaviku seadus“ – Dutu, Sandro

V. Krasnogorov „Keegi peab lahkuma“ – Nikolai Nikonorovitš

E. Vetemaa „Püha Susanna ehk Meistrite kool“ – Anton

H. Mänd „Sabata krokodill“ – Krokodill

1980

V. Ježov „Ööbikute öö“ – Kuzovkov

M. Šatrov „Sinised hobused punasel luhal“ – Dolgov

A. Liives «Detsembriööl“ – Anton

A. Casona „Puud surevad seistes“ – Pastor

1979

E. Braginski „Kujutlusmäng“ – Antošin

1978

J. Kilty „Armas luiskaja“ – Bernard Shaw

1977

G. Voltšek, M. Mikaeljan „Printsess ja puuraidur“ – Pan Doktor

A.-H. Tammsaare „Indrek ja Karin“ – Indrek

1976

A. Tolstoi „Buratino seiklused“ – Kass Basilio

M. Roštšin „Mees ja naine vajavad tuba“ – Aljona isa

S. Rodionov „Juurdlus“ – Uurija

V. Šukšin „Ma tulin teile vabadust tooma“ – Matvei

T. Williams „Tramm nimega „Iha““ – Doktor

1975

A ja P. Tur „Ülejooksik“ – Valter Shering

V. Šukšin „Energilised inimesed“

A. Kopkov „Elevant“ – Motšalkin

1974

A. Ostrovski „Omade vahel – ajame läbi!“ – Rispoloženskij

F. Šapiro, V. Viktorov „Helistage võluteenuste büroosse“ – isa

E. Quintero „Nigel auhind“ – Oktavio

A. Vampilov „Möödunud suvel Tšulimskis“ – Šamanov

I. Drutse „Meie nooruse linnud“ – Sõdur

G. Bokarjov „Terasesulatajad“ – Fedja

E. Hemingway „Kellele lüüakse hingekella“ – Augustin

B. Brecht, M. Zoštšenko, M. Roštšin „Kibe! Kibe! Kibe!“ – Isa

1973

A. Liives „Infarkt“ – Uurija

A. Kutšajev „Esimene vahetus“ – Vladimir Stepanovitš

Maurice Hennequin, Margaret Mayo "Minu naine on valetaja" – William

1971

A. Štein „Võõrastemaja „Astoria““ – Batenin

E. Braginski, E. Rjazanov „Töökaaslased“ – Novoseltsev

1970

E. Braginski, E. Rjazanov „Hüva leili!“ – Lukašin

M. Bulgakov „Turbinite päevad“ – Mõšlaevskij

1969

G. Skulski „Aga kui ei suuda“ – Anton

V. Ježov „Ööbikute öö“ – Fjodorovskij

V. Voinovitš „Kaks sõpra“ – Lendur

R. Kaugver „Kõrgeim määr“

1968

V. Voinovitš „Tahan olla aus“ – Derjušev, Samohin

1967

N. Dolinina „Nemad ja meie“ – Malevlane

M. Bulgakov „Ivan Vassiljevitš“ – Timoffejev

V. Rozov „Traditsiooniline kokkutulek“ – Ussov

S. Aljošin „Diplomaat“ – O´Kerdy

1966

A. Ostrovski „Pärast tarku palju, ette ei ühtegi“ – Glumov

L. Ustinov, O. Tabakov „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“  – Prints

M. Gorki „Väikekodanlased“ – Šiškin

J. Voltšek „Kohtukroonika“ – Süüdistaja Šelagin

J. Anouilh „Kohtumine Senlis´s“ – Robert

P. Kohout „Maja, kus me sündisime“

1965

A. Korneitšuk „Päeviku lehekülg“ – Braga

E. Scribe „Klaas vett“ – Mešem

Tirso de Molina „Vaga Marta“ – Phelipe

A. Tolstoi „Patent 119“ – Lukin

1964

A. Andrejev „Otsustage meie üle, inimesed“ – Ilja

W. Shakespeare „Suveöö unenägu“ – Demetrius

F. M. Dostojevski „Vennad Karamazovid“ – Trifon Borissovitš

A. Liives „Viini postmark“ – Miilits

H. Ibsen „Kummitused“ – Osvald

1960

I. Rassomahhin „Kursusekaaslased“ – Nikolai

W. Shakespeare „Eksituste komöödia“ – Esimene valvur

B. Laskin „Aeg armastada“ – Romaškin

B. Blažek „Sündmusterohke õhtu“ – Kahekümneaastane

Powered by Zmei Framework