Juri Žilin

Näitleja
Juri Žilin

Lavastused

Elulugu

 

 

 

Sündis 2. aprillil 1962. aastal

Õppis Kaug-Ida Kunstipedagoogika Instituudis, lõpetanud 1984. aastal

Vene Teatris alates 1998. aastast

 

Rollid

2019 

A. Kivirähk "Eesti matus", lavastaja Ü. Saaremäe - Karla

2018

B. Vahtin "Üks täiesti õnnelik küla", lavastaja A. Leduhhovski  – Polkovnik 

2016

O. Wilde "Tähtis on olla tõsine", lavastaja I. Strelkin – Pastor, kanoonik Chasuble

W. Hauff "Külm süda", lavastaja A. Tsisaruk

A. Puškin "Muinasjutt tsaar Saltaanist", lavastaja J. Bondar – Laevnik

2015

J. Švarts „Alasti kuningas“, lavastaja М. Petrovitš (L. Manonina) – Kuningas-isa 

A. Ostrovski „Viimane ohver“, lavastaja V.Troitski – Salai Saltanõtš

2014

M. Frisch "Eluloomäng", lavastaja  I.Strelkin – Professor Korolevski

2013

V. Rozov "Õnn kaasa!", lavastaja I.Strelkin – Nikolai Afanasjevitš Rozvalov

"Paabeli torn", lavastaja M.Gatsalov

2011

A. Ostrovski "Mets" – Bodajev

Molière "Tartuffe" – Kohtupristav

J. Oleša "Kolm paksu" – Teine paks

K. Ludwig „Primadonnad" – Duncan

E. Schmitt „Frédérick ehk Kuritöö bulvar", lavastaja S. Morozov – Antoine 

J. Dell, G.Silberyas "Hallo, Euroliit!" – Jak

J. Ekholm "Rebasemuinasjutt" – Maximillian

2010

Ed. de Filippo "Besame mucho" – Alejandro

A. Tšehhov „Kajakas" – Šamrajev

2009

Molière „Don Juan" – Don Louis

N. Gogol „Hullumeelse päevik“ – Ameti osakonnajuhataja, Esimene sanitar

V. Korostõljov „Pirosmani" – Kojamees

C. Dickens „Jõuluvaimud" – Teine vaim, Fizzing, Paluja, Härrasmees 

2008

R. Cooney „Naljakas raha“ – Slayton

A. Nikolai „Natuke õrnust“ – Negil

J. Skulskaja „Jäätunud roos“ – Vares

2007

F. Dostojevski „Onu unenägu“ – Affanasi Matvejevitš

C. Goldoni „Mirandolina“ – Kavaleri teener

Q. Tarantino „Marukoerad“ – Joe Cabo

J. Kim G. Auerbakh „Amorid lumes“ – Nõunik

2006

B. Friel „Lõikuspeo tantsud“ – Jack

A. Ostrovski „Tulus amet“ – Jussov

Vennad Grimmid „Kuningas Rästahabe“ -  Kuningas

2005

U. Leies „Buratino lendab kuule“ – koer Boy

J. Skulskaja „Kuidas armastada Keisrinnat“ – Inimene

E. Haponen "Kakuke" – Karu

J. Skulskaja „Tagurpidi uus aasta“ – Saabastega kass

2004

A. Tšehhov „Ivanov“ – Kosõhh

S. Maršak „Õnnetoov sõrmus“ – Idamaade saadik

2003

„Klounidel külas“ – Kloun

S. Aksakov „Tulipunane lilleke“ – Kaupmehe mõisavalitseja

H. Andersen „Lamburneiu ja korstnapühkija“ – Hiinlane

F. Dostojevski „Idioot“ – massistseen

 

2002

N. Gogol „Revident“ – Hlopov

 

2001

Molière „Armastus ja kuld“ – Jacque

„Aladini imelamp“ – Vesiir

O. Shishkin „Anna Karenina — 2“ – Habemega naine

1999

D. Samoilov „Saabastega kass“ – Kokk

W. Shakespeare, J. Fletcher „Tõrksate taltsutus“ – Hermio, Sophokles

А. Puškin „Ihnus Rüütel" – Ivan

D. Urban "Kõik hiired armastavad juustu" – kass Lorenz

I. Turgenev „Provintsitar“ – Stupendjev

 

1998

Molière „Scapini kelmused“ – Näitleja

D. Fonvizin „Äbarik“ – Skotinin

O. Luts „Tagahoovis“ – Belski

Powered by Zmei Framework