Artjom Garejev

Näitleja
Artjom Garejev

Lavastused

Elulugu

Sündis 9. augustil 1979. aastal

Õppis B. Štšukini nimelises Teatriinstituudis teatri- ja filminäitleja erialal M. A. Pantelejeva kursusel (lõpetas 2002)

ja samas koolis teatrilavastaja erialal (lõpetas 2015) 

Vene Teatris alates 2002. aastast 

Eesti Teatriliidu ja Eesti Kultuurkapitali parima lavastaja auhinna laureaat 2016. aastal lavastusega „Vaenlane“ 

 

2002–2015 Vene Teatri stuudio pedagoog

2008–2011 ja alates 2017. aastast Vene Teatri stuudio kunstiline juht

Vene Teatri stuudio lõpulavastuse "Album" lavastaja ja juhendaja 

Vene Teatri stuudio ja NUKU noortestuudio ühislavastuse "Vaenlased" kaaslavastaja (koos Mirko Rajasega) 

Lavastuse "Vaenlane" lavastaja 

Lavastuse "Sonimine kahele" lavastaja 

Lavastuse "Tuleb/Ei tule. Eesti 100 aasta pärast" lavastaja

Vene Teatri 70. aastapäevale pühendatud juubelikontserdi lavastaja 

Lavastuse "Сharoni koor" lavastaja 

 

Meediakajastused

Vene Teatri näitleja Artjom Garejev rääkis ajalehele МК-Эстония elust Moskvas, kus ta õppis teatrikoolis; tööst teatris, millest sai tema kodu; uuest stuudiost ning huvitavast projektist IDEM, mida vaatajad saavad näha juba novembris  rus.delfi.ee

Koos kooliõpilastega valmistab Artjom Garejev ette Eesti 100. sünnipäevale pühendatud projekti  rus.err.ee

Artjom Garejev sai aasta parima lavastaja tiitli!  rus.postimees.ee

Artjom Garejev: mis on teater? Kokkupõrge, võitlus ja tingimata vaataja osalemine stolitsa.ee

Artjom Garejev on Eesti parim teatrilavastaja  vecherka.ee

 

Rollid

 

2019

A. Kivirähk "Eesti matus",  lavastaja Ü.Saaremäe - Sass 

 

2018

A. Lindgren "Pipi Pikksukk", lavastaja J. Laikova – Tommi 

2017

A. Gribojedov  "Häda mõistuse pärast", lavastaja S. Pektejev – Moltšalin

2016

M. Bulgakov "Zoika korter", lavastaja S. Fedotov – Ametistov

W. Hauff  "Külm süda", lavastaja A. Tsisaruk

L. Sacher-Masoch "Veenus karusnahas", lavastaja I. Šagalov – Severin  

2015

J. Švarts „Alasti kuningas“, lavastaja М. Petrovitš – Christian  

M. Modzelevski „Kroonimine“, lavastaja I. Lõssov – Peter  

2014

 F. G. Lorca „Bernarda Alba maja“, lavastaja I. Strelkin – Moonakas

I. Võrõpajev „Illusioonid“, lavastaja P. Zobnin – Teine mees

D. Nowakowski "Mick Jaggeri huuled", lavastaja I.Strelkin – Marek

D. Harms "Kõuts Pampuši muinasjutud", lavastaja  S. Pepeljajev – Tindipott

2013

Sophokles, Jean Anouilh "Antigone", lavastaja R. Feodori – Korüfee

J. Bondarenko "Paabeli torn 1", lavastaja M. Gatsalov

M. Kurotškin "Paabeli torn 2", lavastaja F. Grigorjan – Reisija, Kohtunik

J. Švarts "Tuhkatriinu", lavastaja P. Stružkova – Pa De Trua

2012

M. Bulgakov  "Koera süda", lavastaja N. Lapina – Ajakirjanik

2011

A. Ostrovski "Mets", lavastaja N. Lapina – Gennadi Neštšastlivtsev

A. Dumas "Kolm musketäri", lavastaja N. Lapina – Kuninga musketäride kapten de Tréville

2009

N. Gogol „Hullumeelse päevik“, lavastaja  A. Kovalenko – Poprištšin

C. Dickens „Jõuluvaimud", lavastaja P. Stružkova – Fred

2008

R. Harwood „Kostümeerija“, lavastaja R. Baskin – Härra Oksenbi

H. Ibsen „Kummitused“, lavastaja A.Uteganov – Kammerteener Alving

R. Stevenson „Aarete saar“, lavastaja N. Lapina – Billy Bones, Israel Hands

2007

D. Mamet „M & N. Hälbed Freudi järgi“, lavastaja S.Puhljakov – Bernard Litko

Q. Tarantino „Marukoerad“, lavastaja A.Trifonova – Holdevei

H. C. Andersen „Pöial-Liisi mäng“, näitejuht М.Tšumatšenko

2006

B. Kif „Veerevad kivid ei sammaldu“, lavastaja N.Grinšpun – Koolidirektor

A. H. Tammsaare „Kuningal on külm“, lavastaja I.Normet – Matias

W. Shakespeare „Аs you like it“, lavastaja I.Normet ) – Oliver Kirjaräänaja

A. Ostrovski „Tulus amet“, lavastaja I.Normet – Žadov

A. Tšehhov „Palat nr 6“, lavastaja A.Anohhina – Hobotov

A. Volodin „Armsamatest ärge lahkuge“, lavastajad V.Rõžakov, A.Anohhina – Alfjorov

Klass-kontsert, lavastaja M.Tšumatšenko

2005

A. Strindberg „Preili Julie“– Jean (Lavastaja N. Krutikov)

J. Morozova „Kakuke“ 1. ja 2. osa – Peni Dik (Lavastaja A. Potužnõi )

J. Skulskaja „Tagurpidi uus aasta“ (Lavastaja E. Toman)

2004

A. Tšehhov „Ivanov“ – Gavrila (Lavastaja N. Krutikov)

P. Chesnot „Kes aevastas“– Härra Atropos (Lavastaja E. Baskin)

N. Ptuškina „Bravo, Laurencia!“ – Oleg (Lavastaja E. Toman)

S. Maršaki muinasjutu „Kaksteist kuud“ ainetel,  „Õnnetoov sõrmus“ (Lavastaja E. Toman)

2003

E.-E. Schmitt „Alasti tõde“ – Baronne (Lavastaja V. Petrov)

„Klounidel külas“ – Sibul (Lavastaja V. Deljavski )

S. Aksakov „Tulipunane lilleke“ – Tuul (Lavastaja S. Krassman)

P. Calderon „Armuviirastus“ – Don Juan (Lavastaja G.Trostjanetski)

I. Bashevis Singer „Toibel ja tema deemon“ – Kloostriteener (Lavastaja M. Bõtškov)

2002

N. Gogol „Revident“ – Pjotr Ivanovitš Bobtšinski (Lavastaja V. Senin)

A. Ostrovski „Äike“ – Kurdjaš (Lavastaja M. Mokeev)

J. Švarts H. C. Adersen „Lumekuninganna“ – Naaberprints (Lavastaja S. Krassman)

Powered by Zmei Framework