Anna Markova

Näitleja
Anna Markova

Lavastused

Suur saal

Anton Tšehhov
Kirsiaed
Роль: Šarlotta Ivanovna, guvernant
Suur saal

A. J. Lerner ja F. Loewe
Minu veetlev leedi
Роль: Lilleneiu, hipodroomi külastaja, leedi Govent Gardenilt

Elulugu

Sündis 6. aprillil 1980. aastal

Õpppis Vene Teatri stuudios 1996–1998

B. Štšukini nimeline Teatriinstituut, J. Knjazevi kusus, lõpetanud 2004. aastal

Vene Teatris alates 2012. aastast 

2014. aastal pälvis Tamara Solodnikova nimelise preemia "üheksa rolli särava mängimise eest ühes lavastuses“ lavastuses „Elulugu“. (Lavastaja Ivan Strelkin)

Lavastuse “Mängime Dragunskit“

Lavastuse "Käest kätte“

 

Rollid

2020

A. J. Lerner ja F. Loewe "Minu veetlev leedi" -  lavastaja A.Sigalova - Lilleneiu, hipodroomi külastaja, leedi Govent Gardenilt 

2019

A. Fink "Käest kätte", näitleja ja lavastaja  A. Markova

W. Herrndorf / R. Koall “Goodbye, Berlin!“6, lavastaja P. Solotowizki Ema, Fricke, Õde

A. Tšehhovi “Kolme õe“ ainetel "Prozorovite maja. 40 aastat hiljem", lavastaja F. Loss - Aglaja Petrovna 

J. Pulinovitš  "Charoni koor" Lavastaja A. Garejev 

“Mängime Dragunskit“, näitleja ja lavastaja A. Markova

2018

(S. Pisahhovi Põhjamaa muinasjuttude põhjal) "Külmunud laulud", lavastaja I.Kondrašova - Kuma 
A. Lindgren "Pipi Pikksukk", lavastaja J. Laikova – Proua Prysselius

2017

E. Ionesco "Sonimine kahele", lavastaja A. Garejev
G. Rodari "Jõulupuude planeet", lavastaja N. Indeikina – Robot-aunimede müüja, Robot- direktor

2015
A. Tšehhov "Kirsiaed", lavastaja I. Lõssov – Šarlotta
F. Dostojevski “Valged ööd“, lavastaja I. Strelkin  – Sfinks

A. Nothomb "Vaenlane", lavastaja A. Garejev - Politsei

2014
F. G. Lorca „Bernarda Alba maja“, lavastaja I. Strelkin – Angustias
"Vanaema ja 99 liblikat", lavastaja K. Kann
M. Frisch "Elulugu", lavastaja I. Strelkin – Antoinette

2013
Sophokles, Jean Anouilh "Antigone", lavastaja R. Feodori – Erinia, Valvur
A. Vampilov „Vanem poeg“, lavastaja A. Kladko – Sõbranna
J. Bondarenko "Paabeli torn 1", lavastaja M. Gatsalov
J. Švarts "Tuhkatriinu", lavastaja P. Stružkova – Võõrasema

2012
M. Bulgakov "Koera süda", lavastaja N. Lapina – Vjazemskaja
А. Ostrovski "Hundid ja lambad", lavastaja T. Nassirov – Nunn
"Kas ma tohiks olla Mozart?", lavastaja J. Kornjag – Patsient

 

Osalenud Malaja Bronnaja tänava teatri lavastustes 2004– 2010:
 

„Palju kära ei millestki“, lavastaja Konstantin Bogomolov (preemia festivalil „Kuldne Mask“ 2008) 

„Scapini kelmused“, lavastaja Sergei Golomazov 

„Kutse parterisse“, lavastaja Lev Durov 

„Prantsuse näitlejanna Adriana Lecouvreur lõbus elu ja kurb surm“, lavastaja: Roman Samgin 

„Koera süda“, lavastaja Dmitri Petrun 

„Slaavilikud hullused“, lavastaja: Roman Samgin