Anna Markova

Näitleja/Lavastaja
Anna Markova

Lavastused

Suur saal

Aleksandr Ostrovski
Tarkpea
Роль: Sofia Ignatevna Turusina
Suur saal

Michael Frayn
Lavalised segadused
Роль: Lavastaja abi (Поппи Нортон-Тейлор)
Suur saal

Ernst Theodor Amadeus Hoffmann
Pähklipureja
Роль: Hiirekuninga minister, õukondlane, teener
Suur saal

Alan Jay Lerner / Frederick Loewe
Minu veetlev leedi
Роль: Lilleneiu, hipodroomi külastaja, leedi Covent Gardenilt

Elulugu

Sündis 6. aprillil 1980. aastal

Õpppis Vene Teatri stuudios 1996–1998

B. Štšukini nimeline Teatriinstituut, J. Knjazevi kusus, lõpetanud 2004. aastal

Vene Teatris alates 2012. aastast 

2014. aastal pälvis Tamara Solodnikova nimelise preemia "üheksa rolli särava mängimise eest ühes lavastuses“ lavastuses „Elulugu“. (Lavastaja Ivan Strelkin)

Lavastajatööd

“Mängime Dragunskit“

"Käest kätte“

"Mängime ja loeme koos Julia Kalendaga" 

"Aleksei Serovi metsajutud" 

"Hiireke Pik" Animeeritud etendus 

 

Rollid

2021

M. Frayn "Lavalised segadused", lavastaja P. Pedajas  Lavastaja abi (Polly Horton-Taylor) 

A. Ostrovski "Tarkpea", lavastaja G.Kutlis  Sofia Ignatevna Turusina

2020

E.T. A. Hoffmann  «Pähklipureja», lavastaja I. Kondrašova  Hiirekuninga minister, õukondlane, teener

A. J. Lerner, F. Loewe "Minu veetlev leedi", lavastaja A.Sigalova  Lilleneiu, hipodroomi külastaja, leedi Covent Gardenilt 

R. Thomas "8 armastavat naist", lavastaja T. Kosmõnina  Chanelle

2019

A. Fink "Käest kätte", näitleja ja lavastaja  A. Markova

W. Herrndorf, R. Koall “Goodbye, Berlin!“, lavastaja P. Solotowizki  Ema, Fricke, Õde

A. Tšehhovi “Kolme õe“ ainetel "Prozorovite maja. 40 aastat hiljem", lavastaja F. Loss  Aglaja Petrovna 

J. Pulinovitš  "Charoni koor" Lavastaja A. Garejev 

“Mängime Dragunskit“, näitleja ja lavastaja A. Markova

2018

(S. Pisahhovi Põhjamaa muinasjuttude põhjal) "Külmunud laulud", lavastaja I.Kondrašova - Kuma 
A. Lindgren "Pipi Pikksukk", lavastaja J. Laikova – Proua Prysselius

2017

E. Ionesco "Sonimine kahele", lavastaja A. Garejev
G. Rodari "Jõulupuude planeet", lavastaja N. Indeikina – Robot-aunimede müüja, Robot- direktor

2015
A. Tšehhov "Kirsiaed", lavastaja I. Lõssov – Šarlotta
F. Dostojevski “Valged ööd“, lavastaja I. Strelkin  – Sfinks

A. Nothomb "Vaenlane", lavastaja A. Garejev  Politseinik

2014
F. G. Lorca „Bernarda Alba maja“, lavastaja I. Strelkin – Angustias
"Vanaema ja 99 liblikat", lavastaja K. Kann
M. Frisch "Elulugu", lavastaja I. Strelkin – Antoinette

2013
Sophokles, Jean Anouilh "Antigone", lavastaja R. Feodori – Erinia, Valvur
A. Vampilov „Vanem poeg“, lavastaja A. Kladko – Sõbranna
J. Bondarenko "Paabeli torn 1", lavastaja M. Gatsalov
J. Švarts "Tuhkatriinu", lavastaja P. Stružkova – Võõrasema

2012
M. Bulgakov "Koera süda", lavastaja N. Lapina – Vjazemskaja
А. Ostrovski "Hundid ja lambad", lavastaja T. Nassirov – Nunn
"Kas ma tohiks olla Mozart?", lavastaja J. Kornjag – Patsient

 

Osalenud Malaja Bronnaja tänava teatri lavastustes 2004– 2010:
 

„Palju kära ei millestki“, lavastaja Konstantin Bogomolov (preemia festivalil „Kuldne Mask“ 2008) 

„Scapini kelmused“, lavastaja Sergei Golomazov 

„Kutse parterisse“, lavastaja Lev Durov 

„Prantsuse näitlejanna Adriana Lecouvreur`i lõbus elu ja kurb surm“, lavastaja Roman Samgin 

„Koera süda“, lavastaja Dmitri Petrun 

„Slaavilikud hullused“, lavastaja Roman Samgin