Aleksandr Okunev

Näitleja
Aleksandr Okunev

Lavastused

Suur saal

Anton Tšehhov
Kirsiaed
Роль: Boriss Simeonov-Pištšik, mõisnik

Elulugu

Sündis 5. juulil 1961. aastal

Õppis Leningradi Kultuuriinstituudis, lõpetanud 1983. aastal

Vene Teatris alates 1990. aastast

 

Autasustatud 2018. aastal Valgetähe V klassi teenetemärgiga 

 

Meediakajastused

Tatjana Kosmõnina: Okunev ja Antipp — ühed Vene teatri väärikamatest  rus.err.ee Aleksand Okunevi teatrimaailm  rus.postimees.ee

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid  rus.delfi.ee

 

Rollid

 

2021

 A. Ostrovski "Tarkpea", lavastaja Georgi Kutlis - Krutitski 

2019

A. Tšehhovi “Kolme õe“ ainetel" Prozorovite maja. 40 aastat hiljem", lavastaja F. Loss - Boriss 

2018

S. Pisahhovi Põhjamaa muinasjuttude põhjal "Külmunud laulud", lavastaja I. Kondrašova - Vanaisa Matvei, ta on ju kaupmees

W. Shakespeare "Richard III", lavastaja  S. Potapov – Buckinghami hertsog

A. Vampilov "Pardijaht", lavastaja  K. Shahmardan – Kušak

2017

F. Dostojevski "Kuritöö ja karistus", lavastaja I. Lõssov – Arkadi Ivanovitš Svidrigailov

A. Gribojedov  "Häda mõistuse pärast", lavastaja S. Pektejev – Famusov

2016

M.McDonagh "Padjamees", lavastaja I. Strelkin – Ariel

M. Bulgakov "Zoika korter", lavastaja S. Fedotov – Gus, Gandzalin

O. Wilde "Tähtis on olla tõsine", lavastaja I. Strelkin – Merrimen

W. Hauff "Külm süda", lavastaja A. Tsisaruk – Mishel

2015

A. Tšehhov "Kirsiaed", lavastaja I. Lõssov  – Simeonov-Pištšik

J. Švarts „Alasti kuningas“, lavastaja М. Petrovitš (L. Manonina) – Luuletaja

F. M. Dostojevski “Valged ööd“, lavastaja I. Strelkin  – Lev

2014

C. Churchill "Armastus ja informatsioon", lavastaja A. Giurgea

Anton Tšehhov "Onu Vanja", lavastaja I. Lõssov – Tööline

N. Gogol "Naisevõtt", lavastaja I. Lõssov – Praemuna

2013

J. Lynn, A. Jay "Jah, härra peaminister",  lavastaja I. Taska – kabineti sekretär Sir Humphrey Appleby

J. Bondarenko "Paabeli torn 1", lavastaja M. Gatsalov

M. Kurotškin "Paabeli torn 2", lavastaja F. Grigorjan – Filipp

J. Švarts "Tuhkatriinu", lavastaja P. Stružkova – Metsaülem

2012

S. Kozlov "Siilimuinasjutt", lavastaja L. Manonina – Vanaisa-mõmmi

N. Gogol "Mängurid", lavastaja S. Fedotov – Švohnev

B. Schlink "Ümberlõikamine", lavastaja G. Polišjuk

2011

J.-B. Molière „Tartuffe“ – Cleante

J. Oleša "Kolm paksu", lavastaja N. Indeikina – 1. paks

2010

E.-E. Schmitt „Frédérick ehk Kuritöö bulvar", lavastaja S. Morozov - Julgeolekuteenistuse ülem

2009

Molière „Don Juan", lavastaja M. Bõtškov  – Härra Dimanche

G. Rodari  „Cipollino ja tema sõprade seiklused“ Lavastaja A. Kladko – Prints Sidrun

2008

Ray Cooney „Naljakas raha“ Lavastaja E. Toman – Möödakäija

A. Gribojedov „Häda mõistuse pärast“ Lavastaja Juri Jerjomin  – Skalozub

A. Vampilov „Vanem poeg“ Lavastaja Aleksandr Kladko – Naabrimees

J. Skulskaja „Jäätunud roos“ Lavastaja E. Toman

2007

C. Goldoni „Mirandolina“ Lavastaja E. Toman – Albaforita

2006

B. Kif „Veerevad kivid ei sammaldu“ Lavastaja Nikita Grinšpun – Ton

A. H. Tammsaare „Kuningal on külm“ Lavastaja I. Normet – Ülempreester

W. Shakespeare „Аs you like it“ Lavastaja Timofei Sopoljov – Korin, vana karjus

A. Tšehhov „Palat nr 6“ Lavastaja Aljona Anohhina  – Postkontori ülem

2005

J. Skulskaja „Kuidas armastada Keisrinnat“ Lavastaja E. Toman – Kindral Mihhelson

2004

A. Tšehhov „Ivanov“ Lavastaja N. Krutikov – 1. külaline

P. Chesnot „Kes aevastas“ Lavastaja Eino Baskin – Prof. Michel Garron

„Õnnetoov sõrmus“ (S. Maršaki muinasjutu „Kaksteist kuud“ ainetel) Lavastaja E. Toman – Kantsler

U. Leies „Buratino lendab kuule“ Lavastaja S. Krassman – Kaev

2003

P. Calderon „Armuviirastus“ Lavastaja G. Trostjanetski

2002

N. Gogol „Revident“ – Postkontori ülem Špekin

A. Ostrovski „Äike“ Lavastaja M. Mokeev – Dikoi teener

2001

O. Shishkin „Anna Karenina — 2“ Lavastaja V. Jepifantsev – Kirurg

A. Aycbourne „Uks tulevikku“ Lavastaja A. Issakov – Harold

A. Ostrovski „Pöörane raha“ Lavastaja E. Toman – Teljatev

2000

F. Dostojevski „Idioot“ Lavastaja J. Jerjomin – Ferdõštšenko

L. Razumovskaja „Prantsuse kired Moskva lähedases suvilas“ Lavastaja J. Nikolajev – Leonid Borissovitš

1999

W. Shakespeare, J. Fletcher „Tõrksate taltsutus“ Lavastaja A. Korotkov – Hortensio, Morozo

D. Urban „Hiirte vembud“ Lavastaja S. Krassman – Teki isa

А. Puškin „Ihnus Rüütel. Stseen Faustist“ Lavastaja J. Gaitšhuk – Juut

1998

J.-B. Molière „Scapini kelmused“ Lavastaja A. Issakov – Sylvestre

O.Luts „Tagahoovis“ Lavastaja A.-E.Kerge – Pragi

1997

B. Shaw „Pygmalion“ Lavastaja A. Issakov – Pikering

D. Samoilov „Saabastega kass“ Lavastaja E. Toman – Ruutu kuningas

N. Grenet „Konn-tsaaritar“ Lavastaja Niina Popova – tsaari poeg Soffon

A. de Musset „Marianne´i kapriisid“ Lavastaja S. Tsherkasski – Näitleja

D. Fonvizin „Äbarik“ Lavastaja S. Krassman – Pravdin

1996

E. Uspenski "Juurdlust viivad läbi kakukesed" – Kakuke

А.N.Ostrovski  „Mitte alati pole kassil vastlad“ Lavastaja S. Krassman – Ippoliit

1995

А.N.Ostrovski  „Mitte alati pole kassil vastlad“ Lavastaja S. Krassman – Luigi

„Uusaasta muinasjutt“ – Kass Leopold, Punane Jõuluvana

1994

F. Veber „Tüütu“ – Felix

A. Kitzberg „Libahunt“ Lavastaja L. Kalmet – Orav

A. Tšehhov „Moskvasse! Moskvasse!“  („Kolm õde“) Lavastaja J. Jerjomin – Fedotik

S. Maršak „Kuidas keset talve saabus aprill“ – Noor sõdur

1993

E. de Filippo „Filumena Marturano“ Lavastaja G. Mihhailov – Michele

1992

J. Anouilh „Kaunis elu“ Lavastaja G. Mihhailov – 2. sõdur

L. Ustinov O. Tabakov „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“ Lavastaja S. Krassman – Pöialpoiss

J. Kesselring „Arseen ja vana pits“ Lavastaja G. Mihhailov – Brofi, politseinik

O. Wilde „Leedi Windermer´i lehvik“ Lavastaja G. Mihhailov – Parker

1991

S. Maugham „Truu naine“ Lavastaja J. Nikolajev – Mortimer

S. Maugham „Truu naine“ Lavastaja J. Nikolajev – Mabeli abikaasa

N. Sadur „Pannake“ Lavastaja J. Dvorkin – Doroš

D. Shapiro „Kanapead“ Lavastaja I. Tsunski – Uustulnukas miilits

V. Voinovitš „Keskmiselt karvane kodune kass“ Lavastaja G. Mihhailov – Tollitöötaja

1990

J. Švarts „Alasti kuningas“ – Ülemkütt

Molière “Tartuffe“ – Damis

V. Šukšin „Ärkamine kainestusmajas“ Lavastaja A. Litkens – Vaikija