Aleksandr Ivaškevitš

Näitleja
Aleksandr Ivaškevitš

Lavastused

Sagadi mõis

I. Turgenev
Kuu aega maal
Роль: Arkadi Sergejevitš Islajev, rikas mõisnik

Elulugu

Sündis 27. aprillil 1960. aastal

1978–1982 Harkivi Kaunite Kunstide Instituut (kino- ja teatrinäitleja, lavaline liikumine, laulmine, tantsimine ja vehklemine). HarkivUkraina

1993 Woodpeckersi Stepptantsukeskus. New York, USA

1996–1997 Broadway Tantsukeskus. New York, USA

On töötanud Harkivi Vene Teatris, Harkivi Rahvusteatris, Balti Sõjalaevastiku Teatris Liepajas ja Kaliningradi Teatris

Muusikaliste stepptantsunumbrite lavastaja:

  • “Kolmekrossiooper” (Tallinna Linnateater, 1997)
  • “Väike õuduste pood” (Eesti Draamateater, 1999)
  • Muusikalid “No, No, Nanette” (2001), “Chicago” (2004), “Crazy for You” (2004)

Aleksandr Ivaškevitši veeb: http://www.a-ivashkevich.com

Vene Teatri näitleja alates 1985. aastast

 

2018 – Tallinna teenetemärk

2014 – Valgetähe V klassi teenetemärk

2013 – fondi Blagovest preemia rollide eest lavastustes "Viis õhtut" ja "Üks suveöö Rootsis"

2013 – Jaroslavi metseenide ühingu autasu “Jaroslav Targa mõõk“ peaosa eest filmis “Jaroslav. 1000 aastat tagasi“

2013 – Jaroslavi linna autasu  Jaroslav Targa tegelaskuju ereda kujutamise eest filmis “Jaroslav. 1000 aastat tagasi“

2012 – parima koreograafilise töö eripreemia IV noorte festivalil Stepptants 2012

2012 – parima näitleja auhind, rolli eest filmis "Jaroslav. 1000 aastat tagasi" rahvusvahelisel laste filmifestivalil Artek

2011 – 19. rahvusvahelise filmifestivali nominent parima meespeaosa kategoorias. Preemia "Tõetruu ja andekas esitlus" rolli eest filmis "Jaroslav. 1000 aastat tagasi". (Venemaa)

2004 – professionaalseima töö preemia IV ülevabariigilisel laste ja noorte muusikateatrite festivalil

2004 – aasta parim näitleja, Vene Draamateater

2003 – aasta parim meesnäitleja (publiku lemmik), Vene Draamateater

2001 – Raudse Roosi võitja Tartu festivalil Draama 2001

2000 – Eesti teatri aastaauhind: parim meesnäitleja, peaosa eest Fjodor Dostojevski romaanil põhinevas näidendis "Idioot"

 

Tantsuprojektid

Stepptantsustuudio Duff Tap looja ja juht. On osalenud erinevates rahvusvahelistes tantsuprojektides Eestis, USAs, SoomesSaksamaalVenemaal ja Bulgaarias.

On loonud koreograafia Eestis muusikalidele “Väike õuduste pood“, “Chicago“, “Crazy for you“, “No, No , Nanette!“.

2005., 2006. ja 2008. aastal osales oma tantsustuudioga stepptantsu maailmameistrivõistlustel Saksamaal Rica linnas, kus saavutas auhinnalisi kohti.

Aastatel 1995–2007 ja 2010 organiseeris, produtseeris ja juhtis iga-aastast rahvusvahelisele stepptantsupäevale pühendatud kontserti “Jazz & Tapp Show“, millest on osa võtnud muusikud ja tantsijad Ameerikast, Venemaalt, Austriast, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Soomest ja Jaapanist.

Rollid 

2018
I.Turgenev “Kuu aega maal“, lavastaja  F. Loss – Islajev
A.Vampilov “Pardijaht“, lavastaja  F. Loss Zilov

2016
V. Zaykin “Viimane korrus“, lavastaja V. Zaykin   Roman

2015
A. Nothomb “Vaenlane“, lavastaja A. Garejev  Jerome Angust

2014
A. Tšehhov “Kirsiaed“, lavastaja  I. Lõssov
J. Tätte “Palju õnne argipäevaks“, lavastaja  R. Baskin  Fred

2013
J. Lynn, A. Jay “Jah, härra peaminister“, lavastaja  I. Taska – Suursaadik

2012
E. Josephson “Üks suveöö Rootsis“, lavastaja I. Taska    Tarkovski

2011
A. Volodin “Viis õhtut“, lavastaja  A. Kladko Ilin 

2010
Meie kino laulud“, lavastaja  E. Toman
E. Schmitt “Frederick ehk Kuritöö bulvar“, lavastaja  A. Kladko Frederick Lemetr 

2009
Moliere “Don Juan“   Don Juan (Lavastaja  M.Bõtškov)

2008
R. Harwood “Kostümeerija“  Norman (Lavastaja  R.Baskin)
A.Gribojedov “Häda mõistuse pärast“   Tšatski  (Lavastaja J.Jerjomin)

2007
C.de Laclos “Ohtlikud suhted“   Vikont De Valmont (Lavastaja  M.Tšumatšenko)

2006
W.Shakespeare “Nagu teile meeldib“   hertsog Frederic (Lavastaja T.Sopolev)F.Dostojevski “Vene naer“  Semjon Semjonovitš (Lavastaja R.Kozak)

2005
J.Tätte “Palju õnne argipäevaks“  Fred (Lavastaja R.Baskin)

2003
E.Schmitt “Alasti tõde“   D.Diderot (Lavastaja V.Petrov) P.C.de la Barca “Armuviirastus“   Don Manuel (Lavastaja  G.Trostjanetski)I.Bashevis-Singer “Toibele ja tema deemon“  Alhanon (Lavastaja  M.Bõtškov)

2002
A.Tšehhov “Kohtumised juunis“ Lomov (Lavastaja  M.Bõtškov)
A.Ostrovski“Äike“  Kuligin (Lavastaja  M.Mokejev)

2000
F.Dostojevski “Idioot“ Mõškin (Lavastaja  J.Jerjomin) L.Razumovskaja “Prantsuse kired Moskva lähedases suvilas“  Sergei Ivanovitš (Lavastaja J.Nikolajev)

1999
J.Tätte “Ristumine peateega“ Roland (Lavastaja  J.Allik) W.Shakespeare, J.Fletcher “Tõrksate taltsutus“ Petruchio (Lavastaja G.Korotkov)

1998
Ch.Brackett, B.Wilder, D.M.Marshman jr. “Päikeseloojangu bulvar“ Joe

1997
A.De Musset “Marianne’i kapriisid“ Octave (Lavastaja S.Tšerkasski) E.Vilde “Pisuhänd“   Tiit Piibeleht (Lavastaja  V.Tsõpluhhin) J.Švarts “Tuhkatriinu esimene ball“ Prints (Lavastaja  S.Krassman)

1996
G.Gorin “Kean IV“  Wales’i prints (Lavastaja  S.Ražuk)

1995
Jekaterina II “Segipaisatud perekond“  Dobrin (Lavastaja A.Maksimov) P.de Marivaux “Puudutused ja ühteliitmised“ Azor (Lavastaja  R.Polak) N.Gogol “Naisevõtt“ Kotškarjov (Lavastaja  A.Issakov)

1994
F.Veber “Tüütu tüüp“ Wolf (Lavastaja  E.Toman)
M.Duras “Muusika II“  Noormees (Lavastaja  A.Käis)S.Maršak “Kuidas keset talve saabus aprill“  aprill (Lavastaja S.Krassman)

1993
L.Gershe “Liblikad on vabad“  Donald Baker (Lavastaja  V.Filonov)

1992
O.Tabakov, L.Ustinov“Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“  Prints (Lavastaja S.Krassman)

1991
P.Garinei, S.Giovannini, L.Magni.“Ciao Rudy“  Rudolfo (Lavastaja  M.Moreido)
N.Sadur “Pannake“  Homa Brut (Lavastaja  J.Dvorkin)

1990
E.Albee “Lolita“  Dick (Lavastaja  M.Moreido)
Molière “Tartuffe“ Valère (Lavastaja  J.Dvorkin)

1989
J.Švarts “Punamütsike“A.Dudarev “Prügimägi“  afgaan (Lavastaja  A.Zukerman)

1988

T.Williams « Vieux Carré » - Sky (Lavastaja  G.Mihhailov) A.Hmelik “Meie koolis on kõik korras“ - Fitjajev (Lavastaja  S.Krassmann) A.Dudarev “Prügimägi“ - brigadir (Lavastaja  A.Zukerman) "Teatrifantaasiad“ - Hamlet (Lavastaja  G.Mihhailov)

1987
J.Štšekotšihhin “Lõks nr 46, teine kasv“- Andrei (Lavastaja  A.Zukerman)
H.Mänd “Sabata krokodill“ - krokodill (Lavastaja  S.Krasmann) N.Erdman “Enesetapja“ - kurttumm (Lavastaja  J.Nikolajev) S.Maršak “Kassimaja“ - tuletõrjuja (Lavastaja  S.Krassman) D.Samoilov “Kosvovervop“- Elevandipoeg (Lavastaja  S.Krassman)

1986
W.Shakespeare “Suveöö unenägu“ - Oberon, Lysander  A.Nedzvetski “Mängime Maršakki“(Lavastaja  M.Lurje)
R.Burns, A.Nedzvetski “Lõbusad kerjused“ - armunud noormees (Lavastaja  A.Zukerman) V.Udam “Vastutus“ - Raivo (Lavastaja  N.Šeiko)  M.Lermontov “Maskeraad“ - sõnadeta rollid (Lavastaja  N.Šeiko) N.Gogol “Revident“ - trahteriteener (Lavastaja  V.Rajevski)  A.Volodin “Sisalik“ - röövija (Lavastaja  N.Šeiko, S.Krassman)  S.Mihhalkov “Jänes-Kehkenpüks“ - jänes (Lavastaja A.Zukerman)  E.Vetemaa “Püha Susanna ehk Meistrite kool“ -Goga (Lavastaja K.Raid)

1985
A.Tšervinski “Trips-traps- trull“ - Tomik (Lavastaja S.Krassman)
I.Örkény “Kassimäng“ Józsy- (Lavastaja A. Zukerman)

Rollid filmis

2017 — "Hotel Eleon"- Aleksandr Ivanovitš oligarh ( 60 seeria)
2016 — "Võit". Lühifilm. Film pälvis Biškeki filmifestivalil eripreemia. (Rež. V.Muko) 2016 — "Mirra" (Rež.  A.Troitski)
2016 — "Maja metsa ääres" -  Arkadi Jevgnievitš 2016 — "Sahin"(teleseriaal)- Viktor, kinnisvara agentuuri juht
2015 — "Margarita teine elu" - peaosa Georgi Avertšenko
2015 — "Täiskasvanud tütred"- Vladen
2015 — "Kuidas minust sai venelane" -mister Ekls
2015 — "Meredeemonid"- Georgi Rud 2013 — "Tiibadel"- Keša 2012 – "Taevalikud naised Marimaa niitudelt" – esilinastus Rooma Filmifestivalil 2012 – "Draakoni sündroom" – Malõšev 2009–2010 – "Jaroslav. 1000 aastat tagasi" – peaosa 2009 –" Ivan Julm" – A. Kurbski 1992 – "Põgenemine maailma äärele" – peaosa 1981 – "Edu magus lõhi" 1981 - "Viimane pilv" – peaosa 

 1980 – Nimi lume peal – peaosa 

 

Rollid filmis

2017 — "Hotel Eleon"- Aleksandr Ivanovitš oligarh ( 60 seeria)
2016 — "Võit". Lühifilm. Film pälvis Biškeki filmifestivalil eripreemia. (Rež. V.Muko) 2016 — "Mirra" (Rež.  A.Troitski)
2016 — "Maja metsa ääres" -  Arkadi Jevgnievitš 2016 — "Sahin"(teleseriaal)- Viktor, kinnisvara agentuuri juht
2015 — "Margarita teine elu" - peaosa Georgi Avertšenko
2015 — "Täiskasvanud tütred"- Vladen
2015 — "Kuidas minust sai venelane" -mister Ekls
2015 — "Meredeemonid"- Georgi Rud 2013 — "Tiibadel"- Keša 2012 – "Taevalikud naised Marimaa niitudelt" – esilinastus Rooma Filmifestivalil 2012 – "Draakoni sündroom" – Malõšev 2009–2010 – "Jaroslav. 1000 aastat tagasi" – peaosa 2009 –" Ivan Julm" – A. Kurbski 1992 – "Põgenemine maailma äärele" – peaosa 1981 – "Edu magus lõhi" 1981 - "Viimane pilv" – peaosa1980 – Nimi lume peal – peaosa

Powered by Zmei Framework