Logo kujundamine Diana Yanson
Vene Teatri uus eksperimentaallava RING asub klubi Teater endistes ruumides.
Uue ainulaadse mängupaiga põhieesmärgiks on pakkuda keskkonda koostööprojektide jaoks sõltumatute teatrite ja truppidega ning kohtumisteks Vene Teatri ja tema publiku vahel erinevates formaatides. Vene Teatri ebastandardne ruum on avatud multidistsiplinaarsele loovusele – olgu selleks siis tantsuetendused, näituseprojektid, loengud või aruteluüritused. Eripärase keskkonna praktilised võimalused, sh valgus- ja helitehnika kasutamine, võimaldavad läbi viia erineva keerukusastmega üritusi.
EESSEISVAD SÜNDMUSED:
- OPEN SCHOOL. MARINA MALOVA
- OPEN SCHOOL. DANIIL ZANDBERG
- OPEN SCHOOL. ALEKSANDR ŽEDELJOV
- OPEN SCHOOL. OLGA PRIVIS
- Sõbrapäeva kontsert ALL WE NEED IS LOVE... 14.02
Hooajal 2023/2024 etendub Vene Teatri uuel laval 'Composter' – Aleksandr Žedeljovi, Daniil Zandbergi ja Aleksandr Barmenkovi ühistöö.
Oktoobris sai alguse 10-16-aastastele mõeldud programm 'Teatrilugemised teismelistega'. Teismeiga on üks raskemaid etappe elus. See on aeg, kui laps, kes varem oli vanematest täielikult sõltuv, hakkab iseseisvuma. Uute näidendite ühislugemine annab võimaluse arutleda päevakajalistel ja ka valusatel teemadel. Vestlusringis osalevad teismelised, õpetajad ja Vene Teatri näitlejad. Lavastaja ja projekti kuraatori Polina Stružkova sõnul on ettelugemiste üks peamisi eesmärke soov tuua teatrikeskkonnas kokku ja ühendada ühiskonnagruppe, kelle teed tavaliselt ei ristu ning luua keskkond konstruktiivseks dialoogiks.
Eelkooliealistele lastele toimuvad interaktiivsed lugemisseansid, mis on ühendatud taustamuusika, heliefektide ja mängudega ning võimaldavad loetut füüsiliselt kogeda. Esimesed interaktiivsed ettelugemised toimuvad uusaastakampaania raames, kui rõõmsatel talvepühadel saab jõulukuuse all kuulata naljakat ja südamlikku muinasjuttu 'Prostodursen. Talv algusest lõpuni' ning osaleda suurel martsipanipeol.
Uue lava tulevaste ettevõtmiste hulka kuulub ka 'Linnakodanike lood'. Projekt pakub kohtumispaika samas linnas elavatele inimestele ning võimaldab neil teatripraktikate kaudu jagada oma lugusid ja leida teineteisega ühisosa väliste tegurite lahknevusest hoolimata. Tänapäeval on rohkem kui kunagi varem oluline olla ära kuulatud. Just nn avatud mikrofoni formaat ja võimalus dialoogi pidada aitavad meelde tuletada ja säilitada kogukondade humanistlikke alusväärtusi.
'RING. Teatrikool' on programm, mille raames publik saab Vene Teatri näitlejate juhendamisel osaleda teatrialastes töötubades, intensiivkursustel ja koolitustel. Vene Teater pakub ainulaadset võimalust kõigile, kes ihkavad valla päästa oma loomingulist potentsiaali ja soovivad avastada näitlemiskunsti saladusi.
Uudiseid ja täpsemat infot sündmuste kohta leiab Vene Teatri kodulehelt (veneteater.ee) rubriigist RING ning Facebooki ja Instagrami lehelt.
MEISTRIKLASS helilooja ALEKSANDR ŽEDELJOVI
Helisev muusika
Kestus: 1,5h
Soovituslik vanus: 12+
Kas oled huvitatud sellest, kuidas sünnib muusika? Kas sooviksid ise muusikat luua, kuid ei tea, kust alustada? Sel juhul on meil Sulle häid uudiseid! Vene Teater kutsub Sind osalema helilooja ja muusikaprodutsendi Aleksandr Žedeljovi meistriklassis.
Meistriklassis tulevad käsitlemisele järgmised teemad:
• kuidas jutustada lugu muusika kaudu
• kuidas kirjutada heliteos nullist alates
• muusikapalale arranžeeringu loomise saladused
• teatrihelilooja töö eripärad
Meistriklass toimub Vene Teatri uuel laval RING. Meistriklassi raames kuulete palju uut huvitavat infot ja saate ennast proovile panna praktilistes ülesannetes. Meistriklass koosneb neljast moodulist:
• Publiku silme all
Näete, kuidas etteantud teemal valmib nullist alates kompositsioon, kuidas professionaal töötab rütmi ja tonaalsustega, muutes tähendusi ja meeleolusid. Kuidas ja miks töötab üks ja sama meloodia erinevates orkestratsioonides, seadetes ja tempodes samas stseenis täiesti erineval viisil? Õpime, võrdleme, arutame.
• Konkreetne näide
Aleksander Žedeljov on loonud muusika paljudele Vene Teatri lavastustele. Ta pälvis 2022. aastal Eesti parima teatrihelilooja auhinna muusika eest lavastustele “Meister ja Margarita”, “Alice” ja "Tarkpea". Arutleme selle üle, kuidas sündis muusika, mis täidab suurtes teatriprojektides kandvat rolli.
• Interaktiivne protsess
Publik pakub oma maitsest lähtuvalt välja teema (akordid, harmoonia), mille helilooja arendab muusikaliseks kompositsiooniks, kirjeldades ja selgitades protsessi.
• Küsimuste ja vastuste voor
Publikuga suhtlemine, osalejate küsimustele vastamine.
Osalustasu: 9 eurot osaleja kohta. Grupis vähemalt 10 inimest.
Üritustele eelregistreerimiseks ja koostööettepanekuteks palume võtta ühendust: ring.veneteater@gmail.com
Projekti toetab: Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet