Külastaja meelespea

TEATRIKÜLASTAJA MEELESPEA

Soovitame jõuda teatrisse pisut varem.

Soovitame tulla teatrisse pisut varem, et jõuda üleriided garderoobi ära anda ning istuda oma kohale saalis. Uskuge, isegi kui teie naabrid ei ütle teile ühtegi sõna, kui te pimedas saalis hiilides nende jalgadel tallate, tahaksid nad teile paljutki öelda.

 

Teatrisse tulles tuleb riietuda pidulikult. 

Ei pea tulema teatrisse ballikleidis või karnevalikostüümis, kuid riided peavad olema puhtad ning võimaluse korral ka pidulikud.  Teksad on veel sobivad, kuid militaarstiilis püksid võiksid jääda mõne teise ürituse jaoks, muidugi kui te ei ole sõjaväelane. Väike must kleit sobib suurepäraselt, samas lateksist seelik, mis meenutab pigem laia vööd, ning roosa pluus suure dekolteega teatrisse eriti ei sobi.

 

Saali uksed pannakse kinni pärast kolmandat kella.  

 

Palun, istuge teie piletil märgitud kohale.

Hilinemise korral võite piletöri või administraatori loal istuda lähimale vabale kohale saalis.  Oma õigele kohale saate istuda vaheajal. Kui teie koht on hõivatud, pöörduge saali administraatori poole.

 

Saali ei tohi siseneda kookide, jäätise, jookide ja muu söögiga. 

See segab nii teie naabreid kui ka näitlejaid laval. Näitlejad on ka inimesed ja tahavad kooki saada. Ei tasu neid narritada. See ei ole ilus.

 

 Pildistada ja filmida võib etednuse ajal ainult teatri juhtkonna loal.

 

Enne etenduse lõppu saab saalist väljuda ainult äärmisel juhul.

Isegi kui olete näidendit lugenud ja teate, et lõpus kägistab Othello Desdemona, aga Katerina hüppab Volga vetesse, tasub ikkagi lõpuni ära istuda. Ehk mõtles lavastaja lõpus midagi uut välja, Näiteks, jätab kõik ellu ja lennutab Marsile. Lavastajateatri ajastul on kõik võimalik. 

 

 Lülitage mobiiltelefon välja! 

Telefonihelin etenduse ajal segab näitlejaid ja teisi vaatajaid. Ka vibreerimisrežiim ei sobi. Ja "kõige vaiksem ja hääletum režiim" ei lähe samuti läbi. Lihtsalt lülitage telefon välja ja kõik. Telefon hävitab teatri maagia. Ei ole midagi hullemat, kui tirisev telefon keset eriti vaikset ja pingelist stseeni. 

 

Teatri põhireegel kõlab: vaikus ja veel kord vaikus.  

Etenduse ajal ei tohi valjusti rääkida, sahistada jalgadega, koputada sõrmedega vastu tooli käetuge. Nende reeglite rikkumisel on administraatoritel õigus paluda Teil teatrist lahkuda. Kui kibelete jagama oma muljeid naabriga, kasutage pantomiimi ja  žeste, aga parem oodake näidendi lõpuni.

Kui kaotasite garderoobinumbri, tuleb selle maksumus paratamatult teatrile kompenseerida.                                       

Powered by Zmei Framework