Suur ülevaade teatrite suvelavastustest Loe pikemalt: https://www.laanevirumaauudised.ee/kasulik/2022/05/23/suur-ulevaade-teatrite-suvelavastustest

Suur suveteatri hooaeg Lääne-Virumaal saab alguse juba sel reedel, mil Sagadi mõisas esietendub Vene teatri „Armuleivasööja“.

Loe pikemalt: https://www.laanevirumaauudised.ee/kasulik/2022/05/23/suur-ulevaade-teatrite-suvelavastustest

Ivan Turgenevi näidendi on lavale toonud Filipp Loss. Oma aja kuulsaimale vene näitlejale Mihhail Štšepkinile kirjutatud näidend oli ligi 20 aastat tsensuuri poolt keelatud kui provintsi aadelkonda alandav teos.

Nüüdseks on seda näidendit aga juba poolteise sajandi vältel suure eduga mängitud Moskva ja Peterburi teatrites: Väikeses teatris, Aleksandra teatris ja Moskva kunstiteatris. Lavastuse peaosas astub üles Vene Teatri vanim näitleja Leonid Ševtsov.

Tegemist on siira ja liigutava looga, mille keskmes aadelkonna au ja inimlik väärikus, alandus ja kaastunne, armastus ja reetmine.

Loe pikemalt: https://www.laanevirumaauudised.ee/kasulik/2022/05/23/suur-ulevaade-teatrite-suvelavastustest

Vene Teater annab Sagadis 15 etendust kuni 19. juunini. Juulis võtavad aga järje üle Natali Väli ja Üllar Saaremäe, kes mängivad Saaremäe lavastuses „Topeltduubel“.

www.laanevirumaauudised.ee