Just need teatritööd on parimad

Selgusid Eesti teatri auhindade nominendid 2021. aasta loomingu või pikaajalise silmapaistva töö eest.

Laureaadid kuulutatakse välja rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil Vene Teatris.

Eesti teatri auhindu annavad välja Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital ja Eesti Teatriliit.

Teatriliigiülesed auhinnad

Žürii: Kerri Kotta (esimees), Luule Epner, Iir Hermeliin, Tambet Kaugema, Mae Kivilo, Kaja Kreitzberg, Alvar Loog, Eve Mutso-Oja, Marie Pullerits, Bert Raudsep, Oksana Tralla ja Keiu Virro.

Lavastajaauhind

Jette Loona Hermanis ja Johhan Rosenberg – «Eden Detail» (Kanuti Gildi SAAL).

Renate Keerd – «ÜLT» (Eesti Noorsooteater) ja «Lood» (Tartu Uus Teater).

Mari-Liis Lill – «Teises toas» (Eesti Noorsooteater).

Kertu Moppel – «Mefisto» (Eesti Draamateater).

Ivar Põllu – «Serafima + Bogdan» (Tartu Uus Teater).

Kunstnikuauhind

Lilja Blumenfeld – kujundus lavastustele «Niskamäe naised» (Teater Vanemuine) ja «Sume on öö» (Ugala Teater).

Liina Keevallik – lühiooperi «Laps ja lummutised» kunstnik-lavastaja (Rahvusooper Estonia).

Kairi Mändla ja Aet Ader – kujundus lavastusele «Mäletan / Ei mäleta» (Kanuti Gildi SAAL).

Kristiina Põllu – kujundus lavastusele «Serafima + Bogdan» (Tartu Uus Teater).

Laura Pählapuu – kujundus lavastusele «Teises toas» (Eesti Noorsooteater).

Sõnalavastuste auhinnad

Žürii: Kadi Herkül (esimees), Karin Allik, Kristiina Garancis, Mae Kivilo, Valle-Sten Maiste ja Keiu Virro.

Meespeaosatäitja auhind

Erki Laur – Markus lavastuses «Fundamentalist» (Von Krahli Teater ja EMTA lavakunstikool).

Priit Loog – Raimond Uusküla lavastuses «Serafima + Bogdan» (Tartu Uus Teater).

Sander Roosimägi – Aksel Vinding lavastuses «Muusikale» (Tallinna Linnateater), Konrad lavastuses «Haige mäger» (Kinoteater ja Tartu Uus Teater), Joonatan lavastuses «Kadunud kodu» (Saueaugu Teatritalu), Brent lavastuses «Teises toas» ning osatäitmine lavastuses «ÜLT» (mõlemad Eesti Noorsooteater).

Agur Seim – Paul lavastuses «Petserimaa igatsus» (Taarka Pärimusteater).

Juhan Ulfsak – Hendrik Höfgen lavastuses «Mefisto» (Eesti Draamateater).

Naispeaosatäitja auhind

Triin Lepik – Juula lavastuses «Põrgupõhja uus Wanapagan» (Endla Teater).

Terje Pennie – Anne lavastuses «Ema», Tiina Villmann jt lavastuses «Kui sa tuled, too mul lilli» ning Adelheid lavastuses «Leskede kadunud maailm» (kõik Ugala Teater).

Liisa Saaremäel – Heidi lavastuses «Fundamentalist» (Von Krahli Teater ja EMTA lavakunstikool).

Külliki Saldre – Loviisa lavastuses «Niskamäe naised» (Teater Vanemuine).

Evelin Võigemast – Marianne lavastuses «Stseenid ühest abielust» (Skene Katus Kunstile).

Meeskõrvalosatäitja auhind

Ekke Hekles – osatäitmine lavastuses «Lood» (Tartu Uus Teater).

Dmitri Kordas – Azazello lavastuses «Meister ja Margarita» (Vene Teater).

Alo Kõrve – Treener lavastuses «Ujuja» (Skene Katus Kunstile) ja Bror Skoog lavastuses «Muusikale» (Tallinna Linnateater).

Martin Mill – Dominik Bäng lavastuses «Bäng» (Nargenfestival ja Kinoteater).

Uku Uusberg – Daniel lavastuses «Ujuja» (Skene Katus Kunstile).

Naiskõrvalosatäitja auhind

Hele Kõrve – Åse Vinding lavastuses «Muusikale» (Tallinna Linnateater).

Anu Lamp – Ara lavastuses «Balti tragöödia» (Tallinna Linnateater).

Carmen Mikiver – Linda lavastuses «Pimevalge» ja Olga lavastuses «Kolm õde» (mõlemad Endla Teater).

Laura Peterson – Juliette lavastuses «Kuningas sureb» (Theatrum).

Lee Trei – Elin ja Merilyn lavastuses «Teises toas» (Eesti Noorsooteater).

Eriauhind

Liis Aedmaa ja Laura Kalle ning Mari-Liis Lill ja Priit Põldma – «Kui sa tuled, too mul lilli» (Ugala Teater) ning «Teises toas» (Eesti Noorsooteater): lähisuhtevägivalla dokumentaalne, süvitsiminev ja puudutav käsitlus.

kultuur.postimees.ee