Maalikunst ilma karantiinita. (Rändamine ilma karantiinita)

9. novembril  avatakse Tallinna kunstniku Aleksandr Lefbardi personaalnäitus.

Näitus on avatud:

09.11.2020 - 06.12.20

NB! Näituse galerii avatakse suure saali etenduste päevadel tund aega enne etenduse algust.

 

Koroonakriisi uutes oludes kutsub näitus teid põnevale rännakule hilissügiseses hämaruses, kus saab nautida  Pariisi, Rooma, Stockholmi, Barcelona ja muidugi ka Tallinna valgust, värve ning muusikat.

Tuntud ameerika kirjanik ja kunstnik Henry Miller ütles, et teie reisi tõeline eesmärk ei ole mitte avastada uut kohta maailmakaardil, vaid uut vaadet elule.  Siia võiks lisada, et igasugune reisimine loob uut emotsioonide, helide ja muljete mälu.

Näitusel on väljas nii kunstniku värskelt valminud linnavaated, kui ka varasemad tööd erakollektsioonidest.

Aleksandr Lefbardi näitus võimaldab külastada praegusel ajal kättesaamatuid kohti, tunnetada õrna nostalgiat ja samas nautida teistsugust vaatenurka nii tuntud kui tundmatutele kohtadele.

Iga kunstnik on hinges rännumees.  Ja iga rännumees on kunstnik.  Me reisime teistesse linnadesse ja riikidesse mitte ainult selleks, et näha ja saada teada midagi uut, vaid et tunnetada neid õnnelikke hetki, millest koosnebki elu.

Aleksandr Lefbard – eesti kunstnik, postimpressionismi ja postekspressionismi traditsioonide järgija, tema loomingus tõusevad žanriliselt  esile linnamaastikud, naisekujud ja portreed.

Sündis 1971. aastal Lida linnas (Valgevene) kunstniku ja muusiku perekonnas. Eestlasest isa sisendas pojale kunstiarmastust ja õpetas teda juba lapsepõlves maalima.  Hiljem, kolides Leetu, jätkas Aleksandr kunstiõpinguid.  Juba rohkem kui 30 aastat elab ja töötab kunstnik Eestis.  Tema töid on paljudes Eesti, Euroopa ja Venemaa erakollektsioonides.

www.lefbard.com

https://www.instagram.com/aleksander.lefbard_art/

https://www.facebook.com/Aleksander-Lefbard