Vene Teatri suvelavastust näeb sel suvel 1.-9. augustini Viimsi vabaõhumuuseumis, kus mängime Kivirähki näidendit "Eesti matus"

Margus Allikmaa: Vene Teatri suvelavastust näeb sel suvel 1.-9. augustini Viimsi vabaõhumuuseumis, kus mängime Kivirähki näidendit "Eesti matus". See lugu on Vene Teatri repertuaaris olnud alates eelmisest hooajast ja saanud väga hea publiku vastuvõtu osaliseks. Näidendi lavastajaks on Üllar Saaremäe, kes suve alguses kohandab lavastuse vabas õhus mängimiseks. Vaatajad istuvad Viimsi vabaõhumuuseumi territooriumil üksteisest reeglitega kehtestatud ohutus kauguses. Eestikeelsetele vaatajatele tasub üle korrata, et kõikidel Vene Teatri etendustel on sünkroontõlge eesti keelde.

Sügishooaja avame 5. septembril muusikalilavastusega "Minu veetlev leedi", kus peaosades Elina Nechayeva ja Aleksandr Ivaškevitš. Algselt pidi muusikal esietenduma 19. aprillil, aga kriisi tõttu lükkus see viis kuud edasi. Veel valusamalt tabas aga kriisiolukord Karl Laumetsa uut lavastust, psühholoogilist draamat "Utoopia" (autor vene tänapäeva hinnatud dramaturg M. Durnenkov), mis pidi esietenduma 13. märtsil, täpselt eriolukorra esimesel päeval. Etenduse peaproov jõuti 12. märtsil veel ära mängida, aga esietendus tuli viimasel minutil edasi lükata. Väljamüüdud etenduste piletid osteti osaliselt tagasi, suurem osa vahetati uue kuupäeva vastu. "Utoopia" esietenduse uus kuupäev on 10. september.

Septembri keskel esietendub suures saalis Tatjana Kosmõnina (2019. aastal Eesti teatri parima naisnäitleja aastapreemia laureaat) lavastuses R. Thomas' krimikomöödia "8 armastavat naist", mis on tänuväärne materjal meie mitmepalgelistele ja võimekatele naisnäitlejatele.

epl.delfi.ee