Palju õnne Eduard, Jaani poeg Toman!

Näitleja, lavastaja, laulja, helilooja, kunstiline juht - see on vaid väike osa rollidest, mida tänane juubilar Eduard Toman meie teatris täitnud on.  Tema tutvustamine ei nõua epiteete, tema nimi räägib enda eest.
Seesama Toman, kes tuli  meie teatrisse 1983. aastal ja jäi siia peaaegu 30 aastaks. Nende aastate jooksul jõudis ta väga palju mängida, lausa uskumatult  palju teatri jaoks ära teha ning kolleegidele on ta tänase päevani "meie oma Toman".   
Tema rikkalik rollinimekiri on muljetavaldav - ta on mänginud kõige eriilmelisemates žanrites, alates meeldejäävatest lõbusatest rollidest lastelavastustes lõpetades võimsate osatäitmistega klassikatükkides.  Võib öelda - Karlssonist Ivanovini ja sealt veel edasi. Toman mängib kõik rollid erakordseks ning on auga välja teeninud tiitli "publiku lemmik".  Ka praegu teeb Toman Vene Teatriga koostööd ning rõõmustab publikut osatäitmisega lavastuses "Vanamoeline komöödia" 
Ja veel on Toman tuntud oma lavastajatöödega. "Suur inimene väikeses linnas" Sergei Dovlatovi ainetel,  Jelena Popova "Saatuse lemmiklapsed", Ray Cooney "Naljakas raha" ja paljud teised,  kõik väga erinevad, meisterlikud lavastused.  Teatrikriitikud nimetavad paljusid  Tomani lavastajatöid märgilisteks ja ajastut rõhutavateks. Samade sõnadega iseloomustatakse tema Vene Teatri kunstilise juhi perioodi, mis kestis 12 aastat.
Toman on lõpetanud Štšukini nim. Kõrgema Teatrikooli, olles õppinud  vene teatri suurte meistrite käe all, nende seas  J. Jevstignejev, V. Etuš, A. Širvint.  Samas oli noorel tudengil võimalus jälgida  legendaarsete lavastajate  A. Efrose, M. Zahharovi, J. Ljubimovi  proove, saada osa sealsest õhkkonnast, tööprotsessist, teatriimest... tänase päevani kannab Toman auga selle koolkonna väärtusi nii elus kui laval.
Meil on olnud rõõm olla tema särava teatritee tunnistajaks Vene Teatris. Ja meil on hea meel esitleda videoõnnitlust

Palju õnne Eduard, Jaani poeg Toman!