Vene Teatri külalisetendused!


Vene Teater mängib 11. veebruaril Narvas Vaba Lava Teatrikeskuses komöödiat “Käest kätte“.

1.märtsil näeb sama lavalugu Pärnu Teatris “Endla“.

“Käest kätte“ on kerge komöödia abielu karidest ja mõõnadest, mille eest ei ole kaitstud ükski kooselu.  Kuidas aga neid probleeme lahendada?  Sellele küsimusele otsivadki loo peategelased vastuseid ning pakuvad välja kõige ootamatumaid lahendusi.  Vaatajate ees mängitakse läbi lihtne ja lõbus lugu, mida samas võiks nimetada ka keeruliseks suhtedraamaks.  Loomulikult on see vürtsitatud huumoriga ja loo peategelased pole vaatamata oma abieluprobleemidele, minetanud oskust iseenda üle naerda.  Lavastus on sobiv vaatajatele alatest 16. eluaastast.  

  
8. märtsil mängib Vene Teater Narva “Geneva“ kontserdimajas lavastust “Vanamoeline komöödia“, mille peaosades säravad Eduard Toman ja Larissa Savankova.  Imeilus naistepäeva kingitus!

See on südamlik lugu mehest ja naisest, kel mõlemal vanust juba veidi rohkem kui…  Sanatooriumi peaarsti ja iseteadliku naispatsiendi kohtumine lõpeb säriseva konfliktiga. Arst kutsub naise enda juurde, et teha talle etteheiteid seoses sanatooriumi sise-eeskirjade rikkumisega.  Vestluse käigus mõistab aga doktor, et patsient on talle vägagi meeldima hakanud.  Kohtumisest kujuneb sissejuhatus üsna kahemõttelisele õhtusöögile, millest omakorda saab alguse liigutav suhtedraama.  See on lugu armastusest, mis ei küsi vanust, ega tunnista piire, lugu pühendumisest, üllameelsusest ja eluraskustest.  Ühtlasi on see lugu möödunud aegadest, mil tunnetest ei osatud veel hästi rääkida, nendest ei olnud mitte ainult keeruline rääkida, vaid kohati oli see lausa keelatud ja tabu.  Kuid tunded, mida ei suudetud sõnadesse panna, olid seda sügavamad ja siiramad.

 

31. märtsil mängib Vene Teater Narvas  Vaba Lava Narva kontserdimajas F. Dostojevski romaani “Kuritöö ja karistus“ lavaversiooni.

Maailmakirjanduse absoluutsesse tippu kuuluv psühholoogiline romaan kõnetab lugejaid, teatri- ja kinokülastajaid igal ajal, sõltumata sajandist, rahvusest, riigikorrast.  Selle aegumatu teose tõi Vene Teatris lavale Igor Lõssov, kelle lavastus keskendub küsimustele – mis sunnib inimest oma eesmärkide saavutamisel ühest kindlast inimlikkuse mõõdupuust loobuma ja moraalipiiridest üle astuma? Mis sunnib teda astuma üle teise inimese, üle iseenda.  Miks? Mille nimel?