Eesti Vene Teater kogus Venemaa teatriauhinna “Teatrikülastaja Täht 2019“ hääletusvoorudes kõige rohkem hääli ning jõudis konkursi võitjate sekka

“Teatrikülastaja Täht“ («Звезда Театрала»-2019») konkursi idee on saada ülevaade möödunud hooaja publiku eelistustest Venemaa teatrites. Samas on kategooria “Parim venekeelne teater välismaal“ eesmärk mõnevõrra laiem – toetada venekeelseid teatreid väljaspool Venemaad.  Teiste sõnadega, kokkuvõtteid ei tehta nende teatrite puhul mitte ainult ühe hooaja põhjal, vaid võetakse arvesse pikemaajalist tegevust.  “Teatrikülastaja Täht 2019“ on autasu, mis sümboliseerib publiku poolehoidu ja armastust.

Eile Moskvas Vahtangovi nimelises teatris toimunud pidulikul teatriauhindade galaõhtul võttis Vene Teatrile antud preemia vastu teatri kunstiline juht Filipp Loss, kes tänas kõiki hääletajaid ning teatrisõpru: “Suur tänu teile kõigile.  Uskuge, meie väikese Eesti Vene Teatrile on väga oluline laiema teatripubliku toetus ja armastus. Paljud meie näitlejad ja lavastajad on Venemaa teatrikoolides õppinud. Võtan seda autasu kui tunnustust kõikidele välismaistele venekeelsete teatrite kogukondadele.“

Kõrvuti Eesti Vene Teatriga valiti väga tiheda konkursisõela raames nominentide hulka veel Saksamaa teater “Vene lava“ (Русская сцена) ja Australias tegetsev stuudioteater “8+“.

Sel aastal püstitati Venemaa teatripubliku rahvahääletusel ka absoluutne rekord. Teatriauhindade hääletusest võttis osa 103 148 inimest, mis on oluliselt rohkem kui eelnevatel aastatel.  IP aadresside põhjal võib öelda, et hääletajateks ei olnud mitte ainult Moskva ja teiste Venemaa teatrilinnade elanikud, aga ka teatrisõbrad mitmetest teistest riikidest.

Auhinnatseremoonia videosalvestust näeb siit