Mara Ljutjuki maalide näitus “Keegi veel“ Vene Teatri Galeriis

 

Vene Teatri Galeriis avatakse homme, 12.aprillil  kell 17.00 

maalikunstnik Mara Ljutjuki maalide näitus “Keegi veel“, mis on pühendatud teatrikunstile.  Näitusel on väljas  14 uut figuratiivset maali autori jaoks olulistest teatriga seotud inimestest - kogemustest - tundmustest.

 

Teatrist inspireeritud näitust tutvustades toob Mara Ljutjuk välja oma lähedased sidemed selle kunstialaga: “Mind isiklikult seob teatrimaailmaga lisaks sagedastele teatrikülastustel ka erinevates teatrites dekoraatorina töötamise kogemus (Soome Rahvusooper, Eesti Nukuteater jt.). Tunnen tugevat sidet selle põneva kunstivaldkonnaga ja eriti paeluv on minu jaoks ,,hallide kardinalide“ lavatagune maailm. Teine külg, mis mind teatri teemas paelub, on teatrielu toimimise põhimõtteline erinevus minu erialaga. Maalikunstnikuna oled sa nagu ühe mehe orkester - ise mõtled välja, ise maalid ja ise organiseerid ka näitused.  Teater aga on olemuselt fenomenaalne ja kummaline nähtus, kus sajad inimesed töötavad üheskoos pikalt ja pühendunult ajas hääbuva “uue maailma“ loomise nimel. Teater koondab endasse erksaid ja tulihingelisi tegijaid, kelle eesmärk on peatada mõneks tunniks teatrikülastaja enda elurütm ja pakkuda võimalust samastuda teiste elude ilu ja inetusega ning tunda nende tugevaid tundeid.“ 

 

Maalikunstnik Mara Ljutjuk  lõpetas  2001. aastal Eesti Kunstiakadeemias maali eriala ning omandas samas ka haridusteaduste magistrikraadi. Ta on täiendanud end vabades kunstides 2007. aastal Hispaanias Valencia Universidad Politécnicas. 2006. aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu ning Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Alates 2004. aastast on tal olnud mitmeid isikunäitusi ning osalenud mitmetel ühisnäitustel aastast 2000. Maalimise kõrval tegeleb Mara näituste kureerimise ja kujundamisega, on aktiivselt seotud Evald Okase Muuseumi programmi kureerimise ja korraldamisega ning õpetab aeg-ajalt Eesti Kunstiakadeemias maalimist.

Mara maalid on vormilt lihtsad ja jutustavad lugusid, milles igaüks võib end ära tunda. Motiivid, mis võivad tunduda tuttavlikud, sest peegeldavad hetki meid ümbritsevast maailmast, mõtestavad lahti inimsuhteid ning juhivad meie tähelepanu elu nüansirikkusele.  Maral on kolm last ning ta elab ja töötab Tallinnas.

 

Ootame teid Mara Ljutjuki näitusele avamisele homme, 12.aprillil kell 17.00!

www.maraljutjuk.com