Tatjana Kosmõnina on Vene Teatri ajaloos esimene naisnäitleja, kes parima naispeaosatäitjana  valitud Eesti teatri aastaauhinna laureaadiks

Vene Teatri elus on teoks saanud ajalooline sündmus.  Esimest korda pärast Eesti taasiseseisvumist anti  Eesti teatri aastaauhind Vene Teatri näitlejannale.   Tatjana Kosmõnina valiti 2018. aasta loominguliste saavutuste põhjal parimaks naispeaosatäitjaks.

Vene Teatri kunstiline juht Filipp Loss tunnistab, et Tatjana on erakordselt suure töövõimega  näitleja  ning see autasu on eelkõige tunnustus tema unikaalsele andele, kõrgele nõudlikkusele enda ja oma töö vastu, oskusele otsida ja avastada üha uusi ja uusi väljendusvahendeid nii näitlejana kui lavastajana.  Märgilise tähtsusega preemia on särav näitlejanna auga välja teeninud.

Samas näeb Filipp Loss, et Tatjana Kosmõnina laureaaditiitel annab tunnistust  ka Vene Teatri prestiiži ja väärikuse kasvust Eesti ühiskonnas.

Tatjana auhinnast mitte vähem tähtis on asjaolu, et teatri juhtiv näitleja Aleksandr Ivaškevitš oli esitatud parima meespeaosatäitja nominendiks (ühtlasi  on Aleksandr esimene ja ainus Vene Teatri meesnäitleja, kes parima meespeaosatäitja laureaaditiitli kunagi saanud). Eelmisel aastal tunnistati aga Vene Teatri muusikaala juhataja Aleksandr Žedeljov muusikalise kujunduse nominatsioonis Eesti teatri aastapreemia laureaadiks, Vene Teatri koreograaf ja liikumisjuht Olga Privis on aga käesoleval aastal Eesti Vabariigi kultuuripreemia laureaat.  Vene Teater tunneb siirast rõõmu ja  uhkust oma säravate ning andekate loomeinimeste üle, kes Eesti kultuurielus üha jõulisemalt suudavad kaasa rääkida.

Täna soovib terve Vene Teatri pere õnne kolleeg Tatjana Kosmõninale, kellele tõi aastaauhinna osatäitmine monolavatuses „Nastja, Nastja, Nastja“ ( Asja Vološina näidendi „Ema“ põhjal).   

Sel aastal on „Nastja, Nastja, Nastja“  Vene Teatri repertuaaris veel vaid ühel korral, 11. aprillil.

Etendusel on ka, nii nagu teistelgi Vene Teatri lavastustel, sünkroontõlge eesti keelde.

https://veneteater.ee/et/show/nastia-nastia-nastia.html