Vene Teatri uus dramaturg Polina Borodina


Septembris asub Vene Teatri dramaturgina tööle Polina Borodina. Esialgu on koostöölepe temaga sõlmitud üheks hooajaks.

Vene Teatris sügisel tööd alustav Polina Borodina on tuntud ja tunnustatud Venemaa noor dramaturg, Nikolai Koljada õpilane (Jekaterinburgi Teatriinstituudis), kelle tööd on osalenud arvukatel draamafestivalidel ning konkurssidel.  Tema näidend „Lõpp“ valiti Venemaal 2018. aasta kolme parima näidendi hulka.  Ta on teatrifestvali „Za!tekst“ (Teksti eest)  asutaja ja programmijuht, kelle näidendeid mängitakse paljudes teatrites.

Polina Borodinad soovitas Vene Teatri dramaturgiks senine teatri dramaturg Jaroslava Pulinovitš, kes suure hõivatuse tõttu ei saanud põhikohaga tööd Tallinnas jätkata.  Pulinovitš on väga nõutud näitekirjanik, lisaks valiti ta sel aastal Venemaa teatrifestivali „Kuldne mask“ žüriisse, mis eeldab lähema kahe kuu jooksul alalist Moskvas elamist, koha peal väga paljude lavastuste vaatamist ning intensiivset žürii töös osalemist.  Vene Teatri dramaturgina töötamine osutus sellise koormuse juures keeruliseks.  Samas jätkub koostöö Pulinovitši kui näitekirjanikuga.  Juba 12.aprillil esietendub Vene Teatris tema näidend „Charoni koor“, mis saab olema maailmaesietendus (lavastaja Artjom Garejev, peaosades Marika Otsa, Marina Malova, Ilja Nartov).

Sügishooaja avaetenduseks on planeeritud teinegi Pulinovitši näidend - „Prozorovide maja“, mille ta kirjutas spetsiaalselt Vene Teatri näitlejatele.  See on omamoodi sisuline jätk näidendile „Kolm õde“- ehk siis „Kolm õde“ nelikümmend aastat hiljem, aastal 1941.  

 

Teatri uus dramaturg Polina Borodina on Vene Teatriga varasemast tuttav.  
Ta on teatri lavastusi näinud ning osalenud siin korraldatud kaasaegse dramaturgia laboratooriumis, mille raames on Vene Teatri näitlejatega tema näidendit ka lavastatud. 

Kuigi esialgne kokkulepe uue dramaturgiga on sõlmitud üheks hooajaks, tunnistab Vene Teatri kunstiline juht Filipp Loss, et loodetavasti kujuneb sellest pikaaline koostöö teatri ja dramaturgi vahel.