Vene Teatri uuslavastus esietendub Peterburis!

Eesti Vene Teatri ja Peterburi teatri “Balti maja“ ühislavastus “Olümpia“ (autor O.Muhhina) jõuab publiku ette 22.veebruaril Peterburis, Tallinna esietendus saab teoks 8.märtsil. 

Peaosades mängivad mõlema teatri näitlejad.  Eesti poolelt kuuluvad lavastusmeeskonda lavastaja ja Vene Teatri kunstiline juht Filipp Loss ning  liikumisjuht, Eesti Vabariigi kultuuripreemia laureaat, koreograaf Olga Privis.

Vene Teatrit ja Peterburi teatrit “Balti maja“ on paljude  aastate jooksul sidunud sõprussuhted.  Uus ühislavastus, mis jääb samaaegselt mõlema teatri repertuaari, aitab kaasa ka loomingulise koostöö arengule.

O.Muhhina näidend “Olümpia” on eepiline lugu, mille tegevus algab enne Moskva olümpiat  ja jõuab välja tänapäeva.  Vaatajate silme all mööduvad linnutiivul aastakümned ning tormilised ajaloosündmused.  Nende taustal rullub lahti nõukogude spordieliiti kuulunud  perekonna saaga.   Otsustava sõna ütleb selle loo kujunemisel sekka murranguline aeg, mis osutub tugevamaks kui inimeste eesmärgid, unistused ja ootused. 

Lavastuses on oluline koht muusikal (80ndate hittmeloodiad)  ja koreograafial, mis erkordse kiirusega arenevale loole tundelisust ja äratundmist lisavad.

Praegu teeb näitetrupp proove Peterburis, kus valmistutakse nädala pärast toimuvaks esietenduseks ning 8.märtsil esitletakse lavastust Tallinna publikule.

Lavaloos teevad kaasa Vene Teatri näitlejad  Aleksandr IvaškevitšNatalia MurinaTatjana ManevskajaSergei Furmanjuk ja  Peterburi  teatri “Balti maja“ näitlejad Oleg Korobkin, Jelena Karpova, Valeri Solovjov, Aleksandra Mamkajeva.

Tallinna etendustel on sünkroontõlge eesti keelde.

https://veneteater.ee/et/show/olimpiia.html