Toomas Hendrik Ilves tunnustab tänavu teenetemärgiga Aleksandrit Ivaskevitšit

President  Teiste seas saavad auraha ka  teatri- ja filminäitlejaaasta Aleksandr Ivaskevitš, sportlane ja noorsportlane Julia Beljajeva, ettevõtja Rainer Nõlvak, lavastaja ja näitleja Neeme Kuningas, majandustegelane Erkki Raasuke ja muusik Villu Tamme.

“Eesti kõrgeim tänu kuulub erinevate elualade inimestele nii kodumaal kui ka kaugemal, kelle igapäevane pühendumus oma tööle, oma kutsumusele ning seeläbi Eesti paremaks muutmisele väärib meie riigi tunnustust,“ ütles president Ilves. „Nende inimeste tubliduse lood kokku näitavad Eesti suuremaks kasvamist.“

Aleksandr Ivaskevitš – Eesti teatri- ja filminäitleja, stepptantsija ja koreograaf. Mitmete auhindadega pärjatud hetkel Vene draamateatri hingekirja kuuluv 53-aastane Ivaskevitš on muuhulgas ka osalenud erinevates rahvusvahelistes tantsuprojektides Eestis, USAs, Soomes, Saksamaal, Venemaal ja Bulgaarias. Ta on teinud koreograafia sellistele muusikalidele Eestis nagu „Väike õuduste pood“, „Chicago“, „Crazy for you“, „No, No , Nanette!“.

Artikkel delfi.ee

http://www.delfi.ee/teemalehed/toomas-hendrik-ilves