Vene Teater alustas hooaega

Täna toimus Vene Teatris traditsiooniline hooaja alguse avakoosolek, kus tutvustati uue hooaja plaane ja tegemisi. Kõige pidulikum sündmus ootab ees 15. detsembril, mil tähistatakse Vene Teatri 70. juubelisünnipäeva.

Eeloleva sügishooaja esietendustest esimene jõuab lavale 28.septembril. Dramaturg ja kirjanik Semjon Zlotnikov lavastab siin ise oma ühe kõige populaarsema näidendi “Tuli mees naise juurde“. Seda lüürilist komöödiat on suure publikumenuga mängitud nii Eesti Vene Teatris kui ka teistes Eesti teatrites ja autorile on see lugu toonud lausa ülemaailmse kuulsuse. Seekordse lavastuse tarbeks kirjutas Zlotnikov näidendi veidi ümber, kaasajastas seda ja tõi tegevuse tänapäeva Eestisse. Peaosades mängivad Larissa Savankova ning Rain Simmul (Tallinna Linnateater).

Oktoobris esietendub aga Vene Teatris Yasmina Reza komöödia “Tapatöö jumal“, mille lavastab teatri peanäitejuht Filipp Loss.

Kõige väiksematele teatrikülastajatele suunatud jõululavastus “Külmalaulud“ jõuab publikuni detsembris ning pakub jõululuvana ootuses lastele erakordselt südamlikku ja imelist talvemuinasjuttu. Lavastaja on Moskva režissöör Irina Kondrašova.

Kõikidel Vene Teatri etendustel on ka sünkroontõlge eesti keelde.

Täna tutvustati kolleegidele ka Vene Teatri uut dramaturgi, kelleks on Jaroslava Pulinovich- ta on üks tuntumaid Venemaa kaasaegseid näitekirjanikke. Pulinovichi näidendeid mängitakse üle terve Venemaa, lisaks Inglismaal, Leedus, Poolas, Rumeenias ja mitmel pool mujal. Ka Eesti loomeinimestega on tal varem töiseid kontakte olnud, muu hulgas on ta Ilmar Raagi filmi “Ma ei tule tagasi“ stsenarist.

https://www.ohtuleht.ee/893816/mari-lill-uks-asi-on-raakida-vene-keelt-tanaval-hoopis-teine-asi-teha-seda-teatrilaval-