HELIjaKEEL soome ja eesti autorite hooaja lõppkontsenrt Tallinnas

31. mail kell 19 toimub Tallinnas Vene Teatris sarja HELIjaKEEL hooaja viimane kontsert “1977”.

Kontserdi autorid on eesti helilooja Malle Maltis, soome helilooja Maija Hynninen ja soome kirjanik Vilja-Tuulia Huotarinen. Autoritel on ühine sünniaasta – 1977 ning kontserdikavas on ka uudisteosena Malle Maltise elektrooniline teos, mille teemaks on aasta 1977.

Maija Hynnineni loomingust on esitusel elektroonika ja valgusinstallatsioon “Do not cross”, kus on kasutatud Vilja-Tuulia Huotarineni luulet, “Earthship” suurele ansamblile ning “…sicut aurora procedit” (“Kui koidik kumab”) viiulile, elektroonikale ja õhuakrobaatikale trapetsil, mida esitab koos muusikutega ka tsirkusekunstnik Kädi Metsoja. Malle Maltise loomingust kõlavad “Kandlekirjad” soolokandlele, “Small talk” klarnetile, kandlele, tšellole ja klaverile ning “Colliding waves” keepillikvartetile ja elektroonikale. Muusikateoste kõrval kõlavad Vilja-Tuulia Huotareni luuletused autori esituses ning Eeva Pargi tõlked luuletustest Marko Veinbergsi esituses.

Esitajad: Harry Traksmann (viiul), Olga Voronova (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello), Leonora Palu (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Triin Ruubel (viiul), Theodor Sink (tšello), Kristi Mühling (kannel), Diana Liiv (klaver), Petri Piiparinen (löökpillid, Helsingi), Tammo Sumera (elektroonika), Kädi Metsoja (õhuakrobaatika trapetsil), Marko Veinbergs ja Vilja Tuulia-Huotarinen (tekst).

Oma külaskäigu jooksul annavad soome autorid Maija Hynninen ja Vilja-Tuulia Huotarinen ka meistrikursuse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Lisainfo: +372 55913910 www.kammermuusikud.ee https://www.facebook.com/events/1168938533158099/

http://www.ohtuleht.ee/teemalehed/vene-teater