MUST NÄDAL VENE TEATRIS: näitlejapaar suri kolmepäevase vahega

Mis võib olla veel traagilisem, kui ühel nädalal lahkuvad siit ilmast ühe teatri kaks suurepärast ja armastatud näitlejat. Nad olid abikaasad ja võimas näitlejapaar – Svetlana Dorošenko ja Oleg Rogatšov. Tundub, et üks neist ei elanud üle oma armastatu kaotust.

18. juulil, eelmisel esmaspäeval teatas

“Ei saa uskuda, et teda enam pole”, kirjutas Vene teater oma kaastundeavalduses tema abikaasale, näitleja Oleg Rogatšovile ja poeg Jegorile. 21. juulil saadeti Svetlana viimsele teekonnale.

Kolme päeva pärast, pühapäeval, 24. juulil, tabas kõiki uus šokk – suri Svetlana abikaasa Oleg Rogatšov, üks Vene teatri legende, kes töötas seal aastast 1981.

Oleg (57) oli just pälvinud ohtralt kiidusõnu ülesastumises oma esimeses, mais esietendunud monolavastuses “Ülestähendusi põranda alt” (Dostojevski ainetel lavastanud endine tallinlane Gleb Volodin, kes praegu töötab ja elab Peterburis). Teatrikriitikute tekstidest jäi kõlama: suurepärane, et meil on näitlejaid, kes oskavad etendada monolavastusi. “See lavastus oli tehtud just Rogatšovi energeetika ja temperamendi tarvis,” märkis tuntud kultuurikriitik Eteri Kekelidze.

Eesti teatrielus on venekeelne monolavastus harv nähtus, viimane monotükk “Daam koerakesega” etendus 20 aastat tagasi.

http://www.ohtuleht.ee/teemalehed/vene-teater