TEATRIKÜLASTAJA MEELESPEA
Soovitame jõuda teatrisse pisut varem
Soovitame tulla teatrisse pisut varem, et jõuaksite üleriided garderoobi ära anda ning istuda oma kohale saalis. Uskuge, isegi kui teie naabrid ei lausu teile ühtegi sõna, kui te pimedas saalis hiilides nende jalgadel tallate, tahaksid nad teile paljutki öelda.
Saali uksed pannakse kinni pärast kolmandat kella
Hilinemise korral võite publikuteenindaja või administraatori loal istuda lähimale vabale kohale saalis. Oma õigele kohale saate istuda vaheajal. Kui teie koht on hõivatud, pöörduge saaliadministraatori poole.
Saali ei tohi siseneda kookide, jäätise, jookide ja muu söögiga
See segab nii teie naabreid kui ka näitlejaid laval. Näitlejad on ka inimesed ja tahavad kooki saada. Ei tasu neid narritada. See ei ole ilus.
Pildistada ja filmida võib etenduse ajal ainult teatri juhtkonna loal
Kui kaotasite garderoobinumbri, tuleb selle maksumus teatrile kompenseerida
Enne etenduse lõppu saab saalist väljuda ainult äärmisel juhul
Isegi kui olete näidendit lugenud ja teate, et lõpus kägistab Othello Desdemona või et Katerina hüppab Volga vetesse, tasub ikkagi lõpuni paigale jääda. Ehk mõtles lavastaja lõpplahenduseks midagi uut välja, näiteks et jätab kõik tegelased ellu ja lennutab Marsile. Lavastajateatri ajastul on kõik võimalik.
Lülitage mobiiltelefon välja!
Telefonihelin etenduse ajal segab näitlejaid ja teisi vaatajaid. Ka vibreerimisrežiim ei sobi. Ja "kõige vaiksem ja hääletum režiim" ei sobi samuti. Lihtsalt lülitage telefon välja. Telefon hävitab teatrimaagia. Ei ole midagi hullemat kui tirisev telefon keset eriti vaikset ja pingelist stseeni.
Teatri põhireegel kõlab: vaikus ja veel kord vaikus
Etenduse ajal ei tohi valjusti rääkida, jalgadega sahistada, koputada sõrmedega vastu tooli käetuge. Nende reeglite rikkumisel on administraatoril õigus paluda teil teatrist lahkuda. Kui kibelete naabriga muljeid jagama, kasutage pantomiimi ja žeste, aga kõige parem oleks seda teha siiski pärast etenduse lõppu.